Moje první návštěva sexshopu se odehrála asi před pěti lety. S tehdejším přítelem jsme se procházeli po obchoďáku, až jsme narazili na velmi nenápadný vstup do prodejny s erotickým zbožím. Z legrace jsme tam vešli, jenže jsme zase brzy vyšli ven. Uvnitř totiž panovala velmi komorní atmosféra, kterou jsme sdíleli s postarší prodavačkou. Zpoza brýlí na řetízku si nás změřila přísným pohledem a zeptala se, co bychom rádi. Já obecně nesnáším, když si mě prodavačky takhle moc všímají – chci se prostě nerušeně porozhlédnout… Ovšem v sexshopu to bylo o to nepříjemnější. Rychle jsem přejela pohledem okolní regály a stojany – samé anální kolíky, strap-ony a důtky, latexové rukavice a mohutné roubíky. Když jsme odtamtud odešli, uvědomila jsem si, že tohle rozhodně není místo, kde bych chtěla nakupovat hračky. O pár let později jsem ale navštívila svou známou v jiném sexshopu v centru Prahy, kde jsem se cítila úplně jinak. Místnost byla o poznání prostornější a hračky méně „extrémního“ zaměření. Věc se má totiž tak, že většina lidí nevyhledává pomůcky k BDSM hrátkám. Většina lidí si chce prostě koupit vibrátor. Vkusný, kvalitní strojek pro sebe nebo partnera. Self-care produkt. Přespříliš roubíků, bičíků a latexu způsobí, že si „běžný“ zákazník bude v obchodě připadat nemístně, jako že tam nemá co dělat. Doporučuju se před první návštěvou sexshopu tedy kouknout na webové stránky, jak to tam přibližně vypadá, případně také na recenze zákazníků.

Zdroj: Youtube

Jestliže vás láká do nějakého obchodu s erotickým zbožím nakouknout, ale stydíte se, uvědomte si, že nemáte vůbec za co. Všichni jsme sexuální bytosti, ať už si to přiznáme, nebo ne. Není nic přirozenějšího, než sám sobě nebo svému protějšku přinášet intimní rozkoš. Hoďte tedy obavy za hlavu a převezměte zodpovědnost za své potěšení.

Pokud jste se už rozhodli, že do sexshopu vyrazíte, gratuluju! Možná vám pomůže, když budete vědět, jak se v obchodě zorientovat. Uspořádání pomůcek má pochopitelně každý podnik trošku jiné, obvykle jsou ale rozděleny podle několika kategorií. Tak například anální kolíky bývají na jednom místě, stejně tak erotické oblečení nebo lubrikační gely a kondomy. Některý regál může být vyhrazen třeba určité značce pomůcek. Někde mívají dokonce kabinky k vyzkoušení prádla, se samotnými pomůckami ovšem musíte počkat na doma. Na policích bývají hračky, které si můžete vzít do ruky, potěžkat, osahat nebo otestovat intenzitu vibrací. Mohou být označeny jako testery – podobně jako vzorky make-upu nebo voňavek v drogerii.

Při vstupu je samozřejmě možné, že na vás, stejně jako na mě a bývalého přítele, „zaútočí“ prodavačka s dotazem, zda vám „může nějak pomoct“. Nebojte se ji odmítnout –pravděpodobně je na to zvyklá, jenže má od nadřízeného pokyn, že se má ptát, takže to prostě dělá. Pokud si však od ní skutečně necháte poradit, může vám to hodně usnadnit výběr a pomoct se mezi regály lépe zorientovat. Někde je také možnost si u pokladny nechat produkty zabalit jako dárek, což teď před Vánocemi ušetří spoustu času.

Do sexshopu se můžete jít „jen tak kouknout“, ale i s jasnou představou, co byste chtěli. Pokud byste si rádi osahali a vyzkoušeli konkrétní pomůcku, lze do prodejny předem zavolat a zeptat se, jestli ji tam mají a zda je k dispozici tester.

Výborné je si s sebou přivést parťáka; zatímco s kamarádkou si užijete spoustu zábavy, s partnerem můžete načerpat inspiraci pro váš milostný život a vnést tak svěží vítr do ložnice. Ať už se rozhodnete pro návštěvu kamenného obchodu, nebo toho online, nezapomeňte si tento čas naplno vychutnat – jde přece o vaše potěšení!

Zdroj:

Instagram: @hrackypodlekacky