Premium obsah

Proč jíst švestky

Proč jíst švestky
Podzim pomalu přebírá svou vládu, což můžeme cítit nejen na chladných ránech a ještě chladnějších večerech, ale i na neopakovatelné vůni podzimního ovoce. Všude kolem nás jsou jablka, hrušky, blumy a švestky. Ano, je to ovoce, které připomíná víkendy u babičky. Jejich koláče i ovocné knedlíky. Podzimní ovoce ale dokáže mnohem víc. Především švestky umí hotové zázraky. Nemusíme totiž neustále hledat další a další superpotraviny a exotické plody. Zázraky můžeme najít přímo na naší zahrádce. Jak se švestkami naložit a proč?

Švestky na dnu

Pokud máte ve svém okolí někoho, koho trápí dna, dopřejte mu pravidelný přísun švestek. Díky nim se bude moci začít docela dobře bránit tomuto onemocnění. Látky ve švestkách obsažené totiž odbourávají a vyplavují močovinu, která tyto problémy způsobuje. Můžete si každý den dopřát čerstvé švestky nebo vypít skleničku švestkové šťávy.

Chrání naše střeva

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.