Premium obsah

Proč jíst denně bílý jogurt? Těchto 6 důvodů vám to vysvětlí

Proč jíst denně bílý jogurt? Těchto 6 důvodů vám to vysvětlí
Jogurt milujeme pro jeho všestrannost. Není to totiž jen snídaňová záležitost, perfektně se hodí do dezertů, dipů, dresinků nebo marinád. Kvalitní bílý jogurt ale nabízí mnohem víc, než jen lahodnou chuť. Má až neuvěřitelné účinky na naše zdraví. Poradíme vám, proč byste jogurt měli jíst každý den.

Jogurt je proteinová bomba

Pokud potřebujete doplnit proteiny, sáhněte po jogurtu. Nejlépe po tom řeckém nebo po islandském skyru, ty totiž obsahují velké množství bílkovin a zároveň mají nízký obsah cukru a tuků. Z kvalitního řeckého jogurtu můžete získat až 14 gramů bílkovin. Proteiny v jogurtu nás zasytí na dlouhou dobu a zbaví nás pocitu hladu. 

Zdroj: Youtube

Sníží krevní tlak

Studie naznačují, že pravidelná konzumace kvalitního bílého jogurtu je dobrá pro srdce a může pomoci snížit krevní tlak. Pokud tedy zařadíte bílý jogurt do svého každodenního jídelníčku, děláte to pro své srdce! 

Dodá tělu vápník

Jogurty obsahují množství bílkovin také vápník. Ten je pro tělo nezbytný pro funkce související s našimi svaly, nervy a krevními cévami. Vápník je pro nás nezbytný také proto, že naše kosti jsou z velké části tvořeny právě jím. Pokud tedy nemáte dostatek vápníku ve stravě, tělo ho začne stahovat z kostí. Mléčné výrobky obecně vápník obsahují, proto je dobré je do jídelníčku přidat. 

Zlepšuje trávení

Aby toho nebylo málo, jogurty obsahují množství probiotik. Probiotika výrazně zlepšují mikroflóru v těle a jsou důležité pro správnou funkci našich střev. Pokud vás často trápí nadýmání nebo zažívací potíže, vyzkoušejte bílí neslazený jogurt.

Mentální zdraví

Probiotika jsou dobrá nejen pro střeva, mají pozitivní vliv i na mentální zdraví. Podle studií probiotika zlepšují úzkosti, deprese, stres, nálady a dokonce i paměť. Další důvod, proč si dát jogurt!

Imunita

Probiotika také urychlují syntézu přirozených protilátek našeho organismu. Pokud tedy zařadíte do svého jídelníčku kvalitní bílé jogurty, podpoříte v těle vznik látek, které brání naše tělo před napadajícími viry a toxiny. 

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.