Jogurt je proteinová bomba

Pokud potřebujete doplnit proteiny, sáhněte po jogurtu. Nejlépe po tom řeckém nebo po islandském skyru, ty totiž obsahují velké množství bílkovin a zároveň mají nízký obsah cukru a tuků. Z kvalitního řeckého jogurtu můžete získat až 14 gramů bílkovin. Proteiny v jogurtu nás zasytí na dlouhou dobu a zbaví nás pocitu hladu.

Zdroj: Youtube

Sníží krevní tlak

Studie naznačují, že pravidelná konzumace kvalitního bílého jogurtu je dobrá pro srdce a může pomoci snížit krevní tlak. Pokud tedy zařadíte bílý jogurt do svého každodenního jídelníčku, děláte to pro své srdce!

Dodá tělu vápník

Jogurty obsahují množství bílkovin také vápník. Ten je pro tělo nezbytný pro funkce související s našimi svaly, nervy a krevními cévami. Vápník je pro nás nezbytný také proto, že naše kosti jsou z velké části tvořeny právě jím. Pokud tedy nemáte dostatek vápníku ve stravě, tělo ho začne stahovat z kostí. Mléčné výrobky obecně vápník obsahují, proto je dobré je do jídelníčku přidat.

Zlepšuje trávení

Aby toho nebylo málo, jogurty obsahují množství probiotik. Probiotika výrazně zlepšují mikroflóru v těle a jsou důležité pro správnou funkci našich střev. Pokud vás často trápí nadýmání nebo zažívací potíže, vyzkoušejte bílí neslazený jogurt.

Mentální zdraví

Probiotika jsou dobrá nejen pro střeva, mají pozitivní vliv i na mentální zdraví. Podle studií probiotika zlepšují úzkosti, deprese, stres, nálady a dokonce i paměť. Další důvod, proč si dát jogurt!

Imunita

Probiotika také urychlují syntézu přirozených protilátek našeho organismu. Pokud tedy zařadíte do svého jídelníčku kvalitní bílé jogurty, podpoříte v těle vznik látek, které brání naše tělo před napadajícími viry a toxiny.

Zdroje: