Premium obsah

Potravinová alergie: Histaminová intolerance

Potravinová alergie: Histaminová intolerance
Histaminová intolerance znamená neschopnost těla metabolizovat histamin. Lidský organismus nemusí být schopný metabolizovat histamin, pro někoho nemusí představovat žádný problém, pro druhého může být důvodem chronických zdravotních problémů, jako jsou alergie, astma, problémy s dutinami a další.

Co si pod pojmem histamin představit?

Histamin je chemická látka, která je zapojena v imunitním systému, ale také v centrálním nervovém systému a hraje roli také při trávení.

Tato látka sděluje důležité zprávy z těla do mozku, je součástí žaludeční kyseliny, a napomáhá tak rozkladu potravin. V těle se histamin produkuje díky žirným buňkám. Žirné buňky jsou typy bílých krvinek.

Látka histamin v těle komunikuje s mozkem a napomáhá správnému trávení a rozkladu potravin.

Histamin jako jed v těle

Jak již bylo řečeno, pro mnohé histamin nepředstavuje žádnou hrozbu a je důležitou součástí, pro druhé může být problémem.

Histamin je nebezpečný v případě, že člověk trpí metabolickou poruchou, která zapříčiňuje neschopnost těla metabolizovat histamin tak, jak by mělo.

Mezi nejčastější nemoci, které jsou spojené s neschopností metabolizovat správně histamin, se řadí syndrom propustného střeva, Crohnova choroba a celiakie.

Potraviny s vysokým obsahem histaminu

Histamin najdeme také v potravinách.

Nejvíce histaminu je obsaženo v:

•      rajčatech

•      červeném víně

•      uzeninách

•      čokoládě

Pokud trpíte histaminovou intolerancí, těchto potravin byste se měli zřeknout.

V případě histaminové intolerance se nejedná o běžnou alergickou reakci. Histamin je důležitou součástí zdravého imunitního systému a není možné se v těle histaminu úplně zbavit.

Intolerance na histamin se může vyvinout, pokud tělo přijímá a vytváří více histaminu, než je schopno zpracovat a metabolizovat.

Co vše může způsobit zvýšený histamin v těle?

Nejen určité potraviny, ale také zde hrají roli určité faktory, které mohou zvyšovat histamin v těle, což následně může vést k neschopnosti těla metabolizovat histamin a objevení problémů.

 

Faktory, které mohou zvyšovat histamin v těle

•      špatné trávení, střeva

•      léky a hormony

•      špatné životní prostředí

•      špatná strava

•      stres

•      nedostatek živin

Nejčastější příznaky histaminové intolerance

Mezi nejčastější příznaky patří průjem, bolesti hlavy, migrény, ucpaný nos a rýma, kopřivka, zarudlé oči, svědění očí, nosu a uší.

Lidé se mohou potýkat také se závratěmi, bušením srdce, ekzémem nebo lupenkou a také s problémy s tlakem. Dále se u lidí trpící histaminovou intolerancí projevuje nespavost, stres, úzkost a neustálá únava.

Jak postupovat, pokud máte podezření na histaminovou intoleranci?

Pokud si myslíte, že trpíte histaminovou intolerancí, zkuste nejprve omezit faktory, které ovlivňují histamin v těle.

Je důležité mít zdravý jídelníček plný živin, omezit stres, alkohol, léky (pokud je to možné) a začít se více zajímat o své zdraví a zdravý životní styl.

Dále se doporučuje zařadit nízkohistaminová dieta, kde omezíte nebo vyloučíte potraviny bohaté na histamin.

Existují také potraviny, které pomáhají uvolňovat histamin a také tyto potraviny je důležité při nízkohistaminové dietě vyškrtnout ze svých jídelníčků. Jedná se o ananas, citrusové plody, jahody, ořechy, luštěniny, mořské plody.

Zdroj:

https://www.brainmarket.cz/nase-novinky/histaminova-intolerance/?gclid=Cj0KCQjwnP-ZBhDiARIsAH3FSRf2sYGpUnulQ3GrBoFllAb3SArKynVUDN2bf5jKmGovXGx5uXwckh4aAsclEALw_wcB

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.