Život je to, co se děje teď, když čtete tento článek, pijete kávu nebo nakupujete. Ano, ze začátku může být těžké se soustředit na běžné činnosti, kterým se právě věnujete, protože to váš mozek automaticky vyhodnocuje jako zbytečné. Chce neustále něco produkovat a je tak vycvičený, že když zrovna nepracuje nebo nedělá něco, na co se soustředit musí, nudí se. Z toho všeho přemýšlení je unavený a především odpojený od zbytku těla, které zoufale potřebuje naši pozornost. Dokonalé plynutí v přítomném okamžiku, které náš mozek neunavuje, ale uvolňuje, sice nepřijde lusknutím prstu, ale dá se naučit.

Zdroj: Youtube

Vědomý nebo také pomalý sex (angl. slow sex) se vyznačuje tím, že nemá žádný cíl. Mnoho lidí provozuje intimní aktivity z jediného důvodu – aby dosáhli orgasmu. Orientují se na cíl, ovšem ne na cestu, která je mnohem důležitější. A tak je to se vším. Lidé provozují sporty, které je nebaví, aby byli štíhlejší. Chodí do práce, která je nenaplňuje – aby měli peníze. Ale co všechen ten čas mezi tím? Není ho náhodou škoda? U vědomého sexu jde jen a pouze o to, abyste zažívali slast tady a teď. K vyvrcholení dojít může a nemusí. Než vám povím jak na to a prozradím pár triků k dokonalému propojení s vaší (i partnerovou) erotickou energií, možná by bylo dobré zmínit hlavní benefity této metody.

Důvodů, proč bychom měli dát vědomému sexu šanci, je hned několik. Nejen že nás, jak už jsem zmínila, dokáže navrátit do přítomnosti, pokud se myšlenkami neustále plácáme v minulosti a budoucnosti, ale také nás zklidní. Možná si někdy večer říkáte „jsem utahaná, na sex nemám ani pomyšlení“. Jistě, rychlý konvenční sex zaměřený na dosažení orgasmu by vás pravděpodobně ještě více vyčerpal. Ten vědomý, pomalý vám ale naopak může dodat energii a zároveň uvolnit celé tělo, takže se vám pak bude i lépe usínat. Odpočatý mozek má mnohem větší kapacitu na řešení problémů každodenního života, takže ve výsledku může vědomé milování zvýšit naši produktivitu. A soustředění, protože ať už se věnujete vědomému sexu, jedení nebo meditaci, stále se jen soustředíte na danou aktivitu. Možná budete překvapeni, jak najednou dokážete plně vnímat i nudnou prezentaci v práci, u které jste dříve vypínali. Pokud jde o vztah, slow sex je něco nového, takže už od podstaty přínosného – naruší váš zajetý postelový stereotyp a především prohloubí vzájemnou intimitu. Na rozdíl od „běžného“ styku není orientovaný na výkon – nikdo ze zúčastněných tedy nemusí být ve stresu, že je od něj něco očekáváno (u mužů erekce a výdrž, u žen zejména vlhkost a vzdechy). A ten hlavní benefit vědomého sexu je zcela nová úroveň rozkoše, kterou máte možnost zakusit. Během celého aktu vámi bude proudit sexuální energie, která může a nemusí být uvolněna mohutným a mnohdy také celotělním orgasmem.

Jdeme na to

Ačkoliv se doporučované postupy v různých kulturách liší, jedno zůstává stejné - ponoření se do přítomného okamžiku. Jste jen vy a váš partner – nebo jen vy, protože masturbace se dá též provádět vědomě a pomalu. Prvním krokem tedy může být zahrnutí tohoto soustředění se na přítomnost do každodenního života, ať už děláte cokoliv. Možná vám představa vědomého věšení prádla přijde jako naprostá ztráta času - mohli byste přece namísto toho spřádat v hlavě nový projekt do práce nebo seznam léků na cestu do Chorvatska! Berte to ale jako takový trénink. Pokud je vaše hlava schopná „vypnout“ a soustředit se pouze na ten jediný úkon, na vůni vypraných ručníků, na jejich strukturu a barvu a na to, jak vlhkost z nich proniká do vašich dlaní, pak vězte, že je schopná se stejně uvolnit i při sexu.

Před samotným aktem (pokud se bavíme o partnerském sexu) si zkuste s vaším protějškem promluvit o tom, jestli by se mu líbilo vyzkoušet něco nového a co by tato metoda obnášela. Do ničeho jej nenuťte, pouze navrhněte postupy slow sexu jako možnou alternativu vašeho obvyklého styku. Pokud partner souhlasí, výborně. Pokud ne, pohovořte si upřímně o tom, z jakého důvodu se mu koncept vědomého milování nezamlouvá a co by vyzkoušel raději. Následující body berte spíše jako inspiraci, než jako jediný správný postup, který musíte mít v hlavě a řídit se jím.

#1 – uvolnění a propojení

Na rozdíl od běžné předehry tady nejde o co nejrychlejší vzrušení. Jde o hluboké uvolnění a napojení se na partnera. Toho lze dosáhnout vzájemnými doteky a soustředěním se na váš i partnerův dech, na tlukot vašeho srdce a na city, které k němu chováte. Sedněte si naproti sobě nazí do tureckého sedu a chytněte se za ruce. Hleďte si do očí a vnímejte, jaká energie mezi vámi proudí. Je klidná, nebo neposedná? Vibruje, nebo jen tak plyne? Pozorujte, co cítíte, pozorujte partnera, vnímejte, co se děje pod vašima rukama. Jednu ruku můžete přiložit také na střed partnerova hrudníku, tam, kde bije srdce. Pokud chcete zavřít oči, udělejte to.

#2 – mazlení a laskání

Pojďte blíž k sobě a začněte se navzájem hladit. Nesoustřeďte se na to, abyste partnera vzrušili, ale spíše na to, abyste si vychutnali okamžik, kdy se ho můžete dotýkat. Není to krásné? Hlaďte jeho ruce, ramena, bříško, vískejte ho ve vlasech, masírujte chodidla, líbejte ho na rty, krk, stehna… Jen se prozatím vyhýbejte genitáliím – v této fázi chceme sexuální energii něžně probouzet, ne ji hnát nahoru, jak jsme běžně zvyklí. Pokud máte chuť, můžete nyní využít také předměty, jako jsou peříčka, štětce, kožešinky nebo třeba kostka ledu. Výborný je teplý olej nebo masážní svíčka. Pokud chcete stejný olej později použít i na partnerovy genitálie, zvolte nějaký přírodní a neparfemovaný, třeba kokosový. Vnímejte vůni, barvu a strukturu partnerovy pokožky a jeho doteky na vaší kůži. Zhluboka dýchejte a nechte přijít a zase odejít všechny myšlenky, které se vám objeví v hlavě. Nezabývejte se jimi, ale ani je aktivně nevyhánějte.

#3 – doteky na intimních místech

Pomalu přesouvejte pozornost i na bradavky, penis, vulvu či konečník, ale nedělejte zbrklé pohyby – zkuste mít chvíli třeba jen položenou ruku v klíně partnera, aniž byste jej stimulovali. Vnímejte teplo, které z něj proudí; představte si, že prochází vaší rukou do vás a prohřívá celé vaše tělo. Penis nemusí být ztopořený a vulva nemusí být vlhká. Podle libosti přidávejte olej nebo lubrikační gel a hrajte si spolu, aniž byste cílili na zvyšování vzrušení nebo orgasmus. Vyzkoušet můžete různé druhy tření – buď rukama, nebo částmi vašich těl o sebe. Mnoho žen zažívá silnou rozkoš, když se otírá vulvou o partnerovo stehno, ruku nebo penis. Pokud chcete a jste na to fyzicky připraveni, můžete zasunout penis do pochvy (nebo konečníku), ale pamatujte, že k penetraci vůbec dojít nemusí. Jestliže se pro ni rozhodnete, zkuste dovnitř zasunout pouze špičku penisu a postupně se dostávat dál, ovšem velice pomalu. Až bude zasunut celý penis (nebo jeho větší část), nepouštějte se do klasického zbrklého přirážení, ale zkuste se vůbec nehýbat. Můžete se stejně jako na začátku držet za ruce a hledět si do očí, dýchat a užívat si tento nádherný okamžik spojení. Pokud opadá vaše vzrušení nebo partnerova erekce, proveďte pár něžných pohybů a poté si dejte další pauzu. Cítíte, jak ve vás koluje čím dál více sexuální energie? Prodýchejte ji.

#4 – vrchol?

K tomu vůbec nemusí dojít. Jsem si jistá, že vaše vědomé milování bude skutečně uspokojivé i bez něj. Samozřejmě k němu ale dojít může. Nechte své tělo, ať se svíjí, třese, křičí, zkrátka zkuste úplně pustit kontrolu nad projevy své rozkoše. Mějte na paměti, že ke konci vědomého milování neodmyslitelně patří také aftercare neboli následná péče. Přitulte se ke své polovičce a nechte doznít veškeré pocity, které k vám během milování přišly.

Zdroj:

Instagram: @hrackypodlekacky