V takových pochmurných dnech má člověk náladu se jen zavrtat v posteli s knížkou v ruce. Věřte, že takové dny byste si právě během podzimu měli dopřát. Poslechnout přírodu a vlastní tělo a trochu zpomalit. Co byste si během podzimu určitě měli dopřát, abyste jím prošli bez chmur a depresí? Máme pro vás pár skvělých tipů na to, jak o sebe během podzimních měsíců pečovat.

Saunování

S příchodem podzimu přichází období saunování. Jinak to snad už ani nejde. Právě teď je ta správná doba na saunu. Příznivých účinků saunování je tolik, že by to vystačilo na samostatný článek. Nejenže vám pomůže posílit imunitu, zbaví vás odumřelých buněk z kůže, ale díky sauně se váš organismus také krásně prohřeje. Co víc si přát? Navíc si ze sauny můžete udělat takový krásný rituál, kdy získáte 2 hodiny týdně jen sami pro sebe. Věřte, že po sauně se budete cítit tak trochu lehčí – nejen o to, co během tohoto procesu vypotíte, ale především o spoustu myšlenek, které se vám celé dny honí v hlavě. Sauna vám pomůže se soustředit jen na vaše tělo, na to horko a chlad. Je to očisťující zážitek pro tělo i mysl.

Beauty day

Myslete na sebe a neváhejte si dopřát všechny ty procedury, díky kterým se budete cítit sebevědoměji. Vyčleňte si den, kdy si dojdete ke kadeřnici, na manikúru a kosmetiku. Čeká nás dlouhé zimní období a každá taková procedura, díky které se budete cítit skvěle, se hodí. Komplimenty na sebe určitě nenechají dlouho čekat a možná díky tomu najdete v těch šedých dnech opět chuť do života.

Dopřejte si masáž

Jak postupně přituhuje, teploty klesají, nechce se nám trávit moc času venku. Naše tělo ale kvůli nedostatku pohybu bude za chvíli celé rozlámané. Bolesti zad na sebe nenechají dlouho čekat. Proto dopřejte svému tělu pořádnou masáž. Ať už si vyberete masáž zad, chodidel, nebo celého těla, ponořte se do každého doteku, který bude hýčkat vaše svaly. Pokud vám cizí dotek není úplně příjemný, můžete o masáž požádat svého partnera. Skvělým řešením je ale také samomasáž. Chvíle, kdy se pověnujete sami sobě. Projevíte si lásku a vděčnost vlastnímu tělu za to, že vám tak skvěle slouží.

Knížka jako nejlepší kamarád

Po tak akčním období, jako je léto, nastává čas na to, zastavit se. Podzimní relax si neumím představit jinak než s horkým čajem, zapálenými svíčkami a knížkou v ruce. Ponořte se do příběhů, kdy na chvilku nemusíte žít ten svůj, ale jakýkoli jiný. Dobrá kniha nám přináší do života volnost, klid a empatii. Během dne na nás pořád někdo mluví, slyšíme různé hlasy z rádia a televize, křik dětí – proto si dopřejte tu chvíli ticha a nechte se unést do světa vepsaného mezi řádky.

Ať už si vyberete cokoli z výše zmíněného, nebo si najdete jinou oblíbenou činnost, rozhodně si udělejte na svůj podzimní rituál čas. Důležité je dopřát si to zcela bez výčitek. Jde o něco, co děláte jen sami pro sebe a nikdo jiný za vás tohle neudělá.