Premium obsah

Podle čeho rozpoznáte onemocnění štítné žlázy

Podle čeho rozpoznáte onemocnění štítné žlázy
Necítíte se ve své kůži a pozorujete některé z níže uvedených příznaků? Pravděpodobně může jít o problém se štítnou žlázou. Tento důležitý orgán se stará o produkci hned několika hormonů, které ovlivňují metabolické procesy. Onemocnění štítné žlázy přitom dokáže ovlivnit fyzický i psychický stav člověka. Pokud některý z uvedených příznaků máte, požádejte svého lékaře o krevní vyšetření zaměřené právě na štítnou žlázu. Podle údajů tento problém až osmkrát častěji postihuje ženy.

Hubnutí či naopak přibírání zdánlivě bez důvodu

Hormony štítné žlázy jsou důležité pro správně fungující látkovou výměnu. V případě nedostatku vylučování důležitých hormonů dochází k nižší výkonnosti metabolismu, což se projeví zvýšeným ukládáním tuků. Přibírání na hmotnosti i při střídmém jídelníčku může být právě jedním z příznaků, že štítná žláza funguje nedostatečně. K tomu všemu se navíc přidává také zácpa či typické otoky.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.