Další epizodu podcastu Kondice, si pusťte TADY:

1. Nepanikařte

V dnešní době už není bezlepková strava velkým problémem. Celiak se může dobře najíst v restauraci, s omezeními počítají i školní jídelny a ve většině supermarketů najdete i regál s bezlepkovými potravinami. Navíc jsou obchody dobře zásobené nejrůznějšími přirozeně bezlepkovými potravinami (luštěninami, quinoou, rýží a produkty z ní) i těmi lepku zbavenými. Dieta vašeho dítěte vás může posunout i k zařazení zdravých potravin do jídelníčku celé rodiny a objevení nových chutí. Začněte třeba tím, že si najdete seznam bezlepkových produktů, abyste při nákupu věděli, po čem sáhnout. Potraviny vhodné pro celiaky bývají také označené symbolem přeškrtnutého klasu, který vám hlavně v začátcích může hodně usnadnit život.

2. Najděte si pacientskou organizaci

Například Sdružení celiaků ČR nabízí i možnost členství, kde za 450 Kč ročně získáte obrovské množství informací a tipů. Navíc na jejich webu celiaci.cz funguje i poradna. Díky jejich aktivitě budete mít vždy aktuální informace o podpoře pojišťoven, zajímavých přednáškách, produktech i prodejcích. „Například je možné se tu dozvědět, jak se bezlepkově najíst v zemích, kde se celiakie příliš neřeší. V jednom ze zpravodajů tak byly tipy na jídla bez lepku v Albánii,“ dává příklad Markéta Chýňavová, která je také vystudovanou výživovou poradkyní.

3. Vyzkoušejte si bezlepkovou dietu spolu s dítětem

Ačkoliv pro člověka, který nemá s lepkem žádné problémy, nemá bezlepková dieta žádný význam a naopak znamená vyloučení některých cenných zdrojů živin z jídelníčku, může to být gesto, kterým dítěti ukážete, že jeho omezení berete vážně a není v tom samo. Navíc pak můžete i snadněji pochopit, co dítěti chybí, co ho láká, kde na něj číhají jaké nástrahy a co jste ještě neochutnali. „Nevařím pro každého zvlášť, proto naše rodina jí převážně bezlepkově, ale liší se třeba příloha – syn dostane bezlepkový chléb, my klasický žitný,“ popisuje domácí praxi Markéta Chýňavová.

4. Berte nemoc jako výzvu k sebezdokonalení

Víte, že jíte příliš mnoho sacharidů? Že nečtete složení? Že vaříte pořád to samé dokola? Tak teď máte příležitost to napravit. Zdraví lidé dnes hubnou s bezlepkovou dietou ne kvůli vyloučení lepku, ale protože jednoduše omezí příjem bílého pečiva či těstovin, čímž výrazně uberou i na sacharidech. Pokud tedy začnete vařit bezlepkově, ale doplníte k tomu zdravým členům domácnosti například celozrnné těstoviny a celiakovi třeba luštěninové, prospějete celé rodině. Při nákupu odteď bude nutné složení sledovat, ale velmi rychle si vše zautomatizujete.

5. Buďte důslední

U celiakie neexistuje žádný „cheat day“ a tělo trpí pokaždé, když se do něj lepek dostane. Ten totiž prochází stěnou střeva do těla, kde na něj zaútočí protilátky a způsobují zánět. „Máme obavu z toho, že neléčená celiakie obecně může vést k různým komplikacím,“ vysvětluje uznávaný gastroenterolog Pavel Kohout. „Ty mohou být buď jednodušší (anemie, předčasná osteoporóza), anebo zasahují i do imunitní odpovědi nebo imunitní kontroly. Pacienti s celiakií mohou řešit neplodnost, nemoc může způsobit i předčasný porod, potrat nebo úmrtí plodu v děloze. Dokonce pacienti s neléčenou celiakií mají vyšší riziko vzniku nádorových onemocnění, než je u běžné populace,“ vypočítává lékař. Proto i v případě, že pacient nemá žádné příznaky, ale z nějakého důvodu se u nich prokázala celiakie (například se nemoc projevila u sourozence a dítě bylo testováno „pro jistotu“), lékaři velmi důrazně doporučují, aby bezlepkovou dietu dodržovali. Pokud dítě načapete při podvádění, nezavírejte před tím oči.

6. Naučte se pracovat s přirozeně bezlepkovými potravinami

Nespoléhejte jen na regál určený celiakům, kde najdete i spoustu ne zrovna zdravých alternativ. Navíc by jídelníček postavený na produktech z této sekce mohl i poněkud nudit. Mnoho produktů obsahuje kukuřičnou mouku, která je chuťově výrazná a z hlediska výživy plná prázdných kalorií. Soustřeďte se na pokrmy z čerstvých surovin, přidejte zeleninu, dejte šanci méně známým či zapomenutým plodinám, jako jsou quinoa nebo jáhly.

7. Buďte připravení

S bezlepkovou dietou je potřeba pořád počítat. Nejspíš dítěti nebudete mít co objednat u stánku s rychlým občerstvením, v asijské restauraci vás zase může doběhnout lepek v sójové omáčce, na výletě se může stát, že hladovému potomkovi nebudete schopní nic koupit ani v jednotě v Horní Dolní. Myslete na to, nakupujte do zásoby, noste si své pečivo, mějte u sebe plán B. K dispozici jsou dnes i zatavená hotová jídla, která si lze nechat ohřát, pokud se na vývěsce stánku na břehu Sázavy nesežene nic jiného než smažák a ďábelská topinka.

8. Hledejte jiné cesty

„Postupně jsme si vypěstovala bezlepkový kvásek z žitného dokrmovaného bezlepkovou moukou – přidávala jsem i trochu kombuchy, až se podařilo. Peču z něj dodnes,“ říká Markéta o tom, co se jí skutečně povedlo vychytat. Právě bezlepkové pečivo, které je v krámech k dostání vakuově balené, bývá pro svou unylou chuť zdrojem utrpení. „Také jednou za čas udělám velký nákup v bezlepkové pekárně, naporcuju si to a zamrazím,“ prozrazuje další tip, jak si to všechno o něco málo usnadnit.

9. Buďte v kontaktu s lékaři

Při celiakii je rozhodně dobré spolupracovat s lékaři, kteří pravidelně dítě sledují a kontrolují vývoj nemoci i prospívání dítěte. Doktor je také větší autoritou, pokud dítě ztrácí s dietou trpělivost a sem tam zkouší podvádět. V neposlední řadě se vyplatí sledovat i jiné obtíže – s celiakií bývá často spojená i intolerance na laktózu, která by se mohla projevit až s odstupem.

10. Buďte proaktivní

Neberte celiakii jako překážku, kvůli které dítě cokoliv nemůže. S celiakií dnes počítají školy i školky, vyberete si jídlo v restauraci, není problém ani letní tábor nebo sportovní soustředění. „Vždycky zavolám tomu, kdo bude mít na starost stravu, a na všem se s ním předem domluvím,“ doporučuje Markéta. Někdy je potřeba kuchaře upozornit, že nemůže ani stejnou vařečkou zamíchat bramboračku a pak polévku pro celiaka, někdy se stačí dohodnout, že si dítě přiveze vlastní pečivo. Navařit dítěti jídlo na celý pobyt potřeba obvykle nebývá.

Zdroje:

  • www.dejzmenu.cz
  • celiatica.cz
  • www.bezlepkovaprodejna.cz
  • www.celiaci.cz