Premium obsah

Ochutnejte zdravé fermentované potraviny

Ochutnejte zdravé fermentované potraviny
V Japonsku jsou fermentované potraviny součástí každodenního jídelníčku. I proto patří Japonci k nejzdravějším národům světa. Tajemství jejich dlouhověkosti v podobě miso pasty, sójové omáčky, rýžového vína nebo třeba shiokoji můžeme přirozeně zařadit i do naší kuchyně. Nemusíte přitom měnit své kulinářské návyky, vařit s nimi je jednodušší, než se může zdát.

Miso pasta


Miso je fermentovaná pasta z obilovin (rýže, ječmen), luštěnin (sója, cizrna, hrách, fazole) a soli. Existuje mnoho obměn, které se liší v použitých surovinách a intenzitě chuti, avšak její podstata tkví v její jednoduchosti – nepatří do ní nic než právě obilí, luštěniny, sůl a práce mikrobů. Miso pasta totiž může fermentovat od několika týdnů až po několik let. Z misa můžete dělat zálivky do salátu, přimíchat jej do vývaru, dochutit s ním zeleninová jídla i masa. Sladké světlé varianty se hodí i do dezertů – zmrzlin, palačinek nebo cukrářských výrobků. Pokus s misem začínáte, sáhněte po rýžovém misu. Je chuťově velmi jemné.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.