V zásadě se vyplatí takto experimentovat neustále – když budete dělat pořád jedno a to samé, nezjistíte totiž, jestli vás něco jiného neuspokojí lépe. Vybrala jsem pro vás několik sexuálních poloh, které se vyplatí vyzkoušet. Ačkoli se na první pohled mohou zdát složité, uvidíte, že se dají s trochou flexibility hravě zvládnout. A co je hlavní – umožňují různé úhly a hloubky průniku, takže si mezi nimi „to svoje“ najde každý.

Přestože u jednotlivých poloh pro přehlednost píšu „muž“ a „žena“, jsou vhodné samozřejmě pro páry jakýchkoli pohlaví. Využít se při nich dá třeba i strap-on dildo a další pomůcky.

Zdroj: Youtube

Štípání bambusu

Tato poloha je známá z kámasútry a je v podstatě variantou klasického misionáře. Žena leží na zádech, a zatímco jednu nohu má položenou na podložce (může být lehce nebo úplně pokrčená a opřená o chodidlo), druhou zvedne nahoru, a buď si ji přitáhne k hrudníku, nebo ji opře o partnerův hrudník či rameno. Muž vejde mezi její nohy a na straně, kde má žena zvednutou nohu, má on tu svou pokrčenou, jako by si chtěl sednout na patu. Druhou nohu má též pokrčenou před sebou, anebo nataženou dozadu za sebou. Rukama se opírá po stranách vedle ženiných paží nebo přidržuje její zvednutou nohu.

Poloha umožňuje hlubší i mělčí průnik, což záleží především na poloze zvednuté nohy ženy. Je velmi intimní, a pokud je partnerka flexibilní, může na ni muž i nalehnout a líbat ji – nebo třeba stimulovat její bradavky.

Hlemýžď

Tuto polohu kámasútra popisuje jako ideální pro muže s kratším „vybavením“ – umožňuje totiž opravdu hluboký průnik. Využít se ovšem dá i pro anální sex. Jak na to? Žena vleže na zádech zdvihne hýždě, jako by chtěla přejít do svíčky, a spodní část zad si opře o stehna partnera, který je nad ní na čtyřech. Tato pozice vyžaduje určitou flexibilitu a balanc a není příliš pohodlné v ní setrvávat déle. Za vyzkoušení ale rozhodně stojí.

Lavička

A teď zase něco jednoduššího. Muž leží na zádech a žena si na něj sedne ze strany tak, jako by si sedala na lavičku. Nohy má složeny do tureckého či jiného sedu. Buď se v této pozici může jen tak vrtět ze strany na stranu a užívat si ono intimní spojení, nebo se může opřít za sebe přes partnerovo tělo a přirážet v pozici kraba. Tato poloha je ideální, pokud je ležící partner unavený. Partnerku může něžně hladit po zádech nebo jí dráždit klitoris pomůckou s delší rukojetí – třeba masážní hlavicí.

Průzkumník

Chcete mít při sexu krásný výhled a zadeček partnerky na dosah? Pak bude poloha průzkumník tou správnou volbou pro vás. Muž je při ní v takovém pololehu – polosedu a partnerka na něm obkročmo sedí zády předkloněná směrem k jeho chodidlům. Může také ležet břichem na partnerových nohách. Její nohy mohou být pokrčené a opřené o kolena vedle partnera, nebo mohou být natažené do stran. Poloha průzkumníka je pro mnoho párů velmi vzrušující, protože je při ní žena tak trochu bezbranná a vystavuje svá intimní místa muži, který ji může plácat po zadku nebo stimulovat anální otvor prsty či pomůckami.

Spící kůň

Poloha spícího koně vyžaduje určitou flexibilitu muže, ale je na rozdíl od většiny složitějších poloh jednoduchá pro ženu. Ta leží uvolněně na zádech mezi nohama svého partnera, který jí nadzdvihává rukama spodní část zad a umožňuje tak milostné splynutí. V předklonu se může ústy věnovat jejím bradavkám, pokud na ně dosáhne. Pokud není příliš ohebný, nemusí být tolik předkloněn. Vykonávaný pohyb je jemný, nebo drsnější, od něžného kolébání po živočišné přirážení, to záleží opět jen na vás.

Spanilá jízda

Chcete se projet? Poloha spanilá jízda je obzvláště vhodná pro dominantnější ženy, jelikož při ní muž pro svou královnu tvoří jakousi židličku nebo spíše trůn. Udělá to tak, že si kolena přitáhne k hrudníku a žena se pohodlně posadí na jeho odkrytý rozkrok. Opěradlo tvoří partnerova chodidla. Tato pozice se dá využít i pro anální sex a sednout si lze i čelem k muži. Žena se při ní může na „trůně“ vrtět, třít nebo rajtovat – to už závisí jen a jen na ní.

Ypsilon

Tato poslední poloha může vypadat náročně, ve skutečnosti je ale jedna z těch jednodušších. Žena leží na břiše v posteli tak, že se od pasu dolů spouští z postele a opírá se lokty o zem. Muž na ni naléhá stejně jako při běžné poloze vleže zezadu. Je ovšem prohnut v jakési kobře a hledí vzhůru.

Pozice ypsilon je tak skvělá proto, že umožňuje prokrvení ženina nejdůležitějšího erotického orgánu – mozku. Proto při ní může zažívat intenzivnější vjemy a hlubší orgasmy. Muž má zase možnost mít tuto chvíli ve své režii a regulovat hloubku průniku.

Zdroj: