Dna je porucha metabolismu purinů. Přirozeným koncovým produktem při odbourávání purinů u člověka je kyselina močová. Její vysoká hladina v těle může vést k dnavým záchvatům. To, že máte dnu, většinou zjistíte, až když takový záchvat přijde. „Kyselina močová se v našem těle tvoří neustále. Problém nastává, jestliže ji naše tělo nezvládne v dostatečném množství vyloučit. Z kyseliny močové se začnou vytvářet krystalky, které se v těle mohou ukládat na různých místech,“ vysvětluje lékař a biochemik Matej Kohutiar. Krystalky se ukládají zpravidla v kloubech. Mohou se ale objevit i ledvinách, kde pak mohou vzniknout kameny, nebo v močových cestách, tam mohou způsobit hromadění moči a infekci. Zatímco o jejich uložení v ledvinách a močových cestách nemusíme zpočátku vědět, to, že se nám kyselina močová hromadí v kloubech, například v palcích u nohou, nelze kvůli často nesnesitelné bolesti přehlédnout. „Kyselina močová se dostává do kloubní dutiny, kde krystalizuje. Vytvořené ‚jehličky‘ dráždí výstelku kloubu a poškozují ji. V tu chvíli nastupují bílé krvinky s cílem krystalky kyseliny močové odstranit. Vzniká zánět, vytváří se otok, který se rozpíná a dráždí receptory bolesti. Kloubní pouzdro je napjaté a kloub bolí víc a víc. Nejčastěji bývají postižené klouby palců (podagra), pak ty hlezenní, ale i další,“ vysvětluje princip zánětu Kohutiar. Při akutním záchvatu dny se můžete cítit jako opravdu nemocní. Můžete mít i horečku, bolest hlavy a zrychlený pulz. Nepříjemné a často až nesnesitelné bolesti mohou trvat až tři dny. Pomohou léky ovlivňující metabolismus kyseliny močové a nezbytná dietní opatření, která nemoc dokážou udržet pod kontrolou často i sama o sobě.

Zdroj: Youtube

VAROVNÉ SIGNÁLY

Že vám dna reálně hrozí, může naznačit pravidelná preventivní prohlídka u praktika. Jestliže laboratorní vyšetření prokáže zvýšenou hladinu kyseliny močové – hyperurikémii (u mužů se za hraniční hodnotu považuje množství kyseliny močové 0,42 mmol/l a u žen 0,36 mmol/l), máte již takzvanou hyperurikémii, která dnu často předznamenává. Zvýšená hladina kyseliny močové se často objevuje i při onemocnění zvané metabolický syndrom. „Její zvýšená hodnota sice není součástí kritérií pro metabolický syndrom, ale bývá velmi častým nálezem. Stejně tak jako toto onemocnění nevzniká hned, podobně i dna je důsledkem dlouholetého nesprávného životního stylu spojeného zejména s nevhodným stravováním, nedostatkem pohybu a přemíry alkoholu,“ varuje lékař.

NEJLEPŠÍ PREVENCE? ZDRAVÁ VÁHA

Jestliže se chcete tomuto nepříjemnému a bolestivému onemocnění vyhnout, zaměřte se na zdravou hmotnost, pravidelný pohyb a výživu. Dva ze tří pacientů mají totiž podle odborníků v počátcích onemocnění nadváhu. Trpíte-li už ale metabolickým syndromem, jsou pro vás úpravy jídelníčku a zařazení pohybu do všedního dne opravdu nezbytné. Váhu ale snižujte pomalu. „Při rychlé redukci hmotnosti dochází v těle ke katabolickému (rozkladnému) stavu a zvyšuje se metabolický obrat purinových látek. Takže při přísných nízkokalorických dietách se produkce kyseliny močové zvyšuje. Hladina kyseliny močové může stoupnout natolik prudce, že se významně zvyšuje riziko vzniku dnavého záchvatu,“ vysvětluje Kohutiar. Hubnout tedy ano, ale velmi opatrně a pozvolna, zdravá redukce hmotnosti je maximálně půl kilogramu tukové tkáně týdně.

PRAVIDLA PROTIDNAVÉHO JÍDELNÍČKU

Nezbytné je omezit maso, které je bohatým zdrojem purinů. Týká se to zejména mladých kusů – drůbežího a telecího, ale i zvěřiny, vnitřností, sardinek či mořských plodů. Problematická je v tomto ohledu i kůže z ryb a z vepřového masa. Nevhodné jsou také zpracované masné výrobky, které jsou navíc výrazným zdrojem živočišných tuků a mohou přispívat k nadváze. Vyhýbejte se i masovým vývarům a omáčkám (zeleninové se naopak dají jen doporučit), ve kterých puriny po vaření zůstávají. I když to může vypadat, že bude nejlepší stát se při zvýšeném riziku dny vegetariánem, není tomu tak. Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně doporučuje zařadit maso do jídelníčku jednou denně, ovšem porce by neměla překročit 90 gramů v syrovém stavu. Živočišné bílkoviny z masa zčásti nahraďte vejci, mlékem a mléčnými výrobky. Žádoucí je část bílkovin pokrýt z rostlinných zdrojů, například sójou, ořechy, houbami a luštěninami. I když i ony obsahují puriny, uvádí se, že jsou méně škodlivé než ty živočišné. Podle Mateje Kohutiara je žádoucí vyhýbat se i ultra zpracovaným potravinám, které obsahují prázdné kalorie s přemírou cukrů, nevhodných tuků a aditiv a nahrávají kilům navíc, a tím opět dně. Stejně tak bychom měli vynechat všechny nápoje a potraviny slazené fruktózou nebo glukózovo-fruktózovým sirupem včetně sladkých džusů. Zvýšený příjem fruktózy, ale i sacharózy a cukru obecně totiž vede ke zvýšení hladiny kyseliny močové. Ze stejného důvodu bychom si měli dát pozor i na nadměrný příjem sladkého ovoce, jako je například hroznové víno. Naopak vhodné jsou třešně a jahody.Při hyperurikémii a dně je obzvláště důležitý kvalitní pitný režim. Za den bychom měli vypít 2 až 2,5 litrů tekutin, které mohou s vylučováním kyseliny močové pomoci. Vhodná je voda, bylinkové a ovocné čaje. Kávu, černý a zelený čaj pijte jen v omezeném množství. Pozor také na minerálky, které mohou vést k tvorbě kamenů. A jak už jsme řekli, alkohol při dně rozhodně ne.

KDYŽ VÁM HROZÍ DNA

Maso nahraďte sýry, snížíte tak množství purinů ve stravě. Masové pokrmy nastavujte zeleninou (například mleté masovozeleninové řízky, guláše, soté). Místo uzenin si dejte na chleba zeleninovou nebo tvarohovou pomazánku. Masové vývary vyměňte za zeleninové. Jezte potraviny s nízkým obsahem purinů nebo zcela bez nich (mléko, mléčné výrobky, brambory, většinu zeleniny, některé ovoce a vejce). Vyhněte se grilování, které je spojené s konzumací masa a alkoholu. Na gril si dejte sýr feta a bramboru v alobalu doplněnou tvarohovým dipem. Některý z ‚masových‘ obědů nebo večeří vyměňte za vegetariánské jídlo. Zařaďte alkoholový detox.

Zdroje: