Jste přesvědčeni, že máte silný žaludek? No, po celém světě existuje spousta nechutných jídel, která můžete ochutnat – nebo chcete-li, neobvyklých jídel. Od sýrových červů až po zkažená vejce.

Nejpodivnější jídla na světě

1. Shirako

Opravdu extrémní japonský dezert. Je to svěží zákusek plný života. Opravdu, v každém mililitru japonského dezertu širako čeká na vaši vidličku dvacet miliard rybích spermií. Ochutnat tento pokrm se lidé často zdráhají, byť si svým charakterem vlastně příliš nezadá s neméně luxusním kaviárem.

2. Oční bulvy

Nad praženými červíky, kobylkami nebo lízátkem s hmyzem, které se staly součástí mnoha food festivalů u nás, už se tolik nepozastavujeme a mnozí je i ochutnají. Jsou ale pokrmy, z nichž naskakuje spíš husí kůže, než aby se sbíhaly sliny na jazyku. Třeba takové oční bulvy tuňáka. Ano, jsou to opět Japonci. V zemi to je oblíbená pochoutka. Oční bulvy tuňáka prodávají rybáři na tržištích čerstvé, v obchodech s potravinami se pak podobně jako chobotnice nebo jiné mořské plody prodávají i mražené.

3. Kachní emryo

Kachní vejce se zárodkem můžete ve Vietnamu ochutnat u mnoha pouličních stánků, i když tato pochoutka má svůj původ na Filipínách. Vejce se vaří ve vodě a napůl uvařený zárodek se vyloupne ze skořápky lžící. K ochucení se používá rybí omáčka, chilli, pepř a bylinky. Kosti jsou prý křupavé a zobáček jíst nemusíte. Dobrou chuť.

4. Opičí mozečky

Tuhle "chuťovku" si nejspíš pamatují všichni, kdo viděli druhý film s Indianou Jonesem v hlavní roli. Ve snímku hostinu doplńovala například i polévka s plovoucíma očima. Opičí mozečky jsou oblíbené v asijských zemích, kde jsou považovány za delikatesu.

5. Sýr s larvami

Plísňové sýry jako je hermelín nebo niva jsou velmi oblíbené po celém světě, Česko nevyjímaje. Sardinská specialita jménem casu marzu jde ovšem dál. Tento sýr totiž zraje tak dlouho, dokud není plný larev. Až pak se konzumuje.

A co V Česku?

A protože jsme v našem žebříčku byli celosvětoví a nikde se neobjevilo nic z naší doliny, pojďme se podívat, jaké jídla se u nás považuje za nejvíce nechutné. Určitě může aspirovat cokoliv ze školní jídelny z dob totality, jako je mléčná polévka, rozkydlá nebo nasáklá žemlovka. V kombinaci se smradlavými táci a čajem alá vyvořené ponožky můžeme skoro konkurovat Japoncům. ale nakonec se na seznam dostal rybí polévka. Pro někoho pochoutka, jiný s děsem v očích prchá od stolu.

Zdroj: Extra, tn.nova, denik, iDnes