Svět erotiky je nevyčerpatelnou studnicí témat a inspirací, je ale také zdrojem mnoha mýtů a přežitků. Možná jim věříte i vy. Posviťte si s námi na ty nejznámější a dejte jim rychlé sbohem.

Zdroj: Youtube

Na velikosti (ne)záleží
Otázka přímé úměry mezi velikostí penisu a uspokojením ženy při pohlavním styku je diskutovaná napříč generacemi a podle sexuologů jde snad o největší mýtus v této oblasti.

Jaká je průměrná délka penisu u muže v naší středoevropské populaci? Server iDnes si vzal na pomoc publikaci Sexuální mýty a pověry od Radima Uzla, v níž se můžete dočíst, že v klidovém stavu jde o 7,5 až 8,6 cm, přičemž ještě délka 6 cm se hodnotí jako normální. Při ztopoření údu se rozdíly většinou vyrovnávají, mužská chlouba krátkodobě naroste do délky asi 14 až 16 cm.

„Kladný vliv velikosti penisu na kvalitu pohlavního prožitku je však jenom mýtus a často bývá pravdou pravý opak. Ženská pochva nikdy nedosahuje větší délky než 12 cm, většinou měří pouze 8 až 10 cm. Je sice pružná a dá se elasticky prodloužit, ale všeho moc škodí,“ uvádí v knize Radim Uzel. Takže majitelé velkých penisů rozhodně nejsou tím nejžádanějším zbožím na trhu, naopak, sex s nimi může být někdy bolestivý a nepříjemný.

Sex spálí spoustu kalorií a může pomoci s hubnutím

Pokud si myslíte, že sex nahradí běhaná nebo návštěvu fitness, uvěřili jste falešné pravdě. Odborníci odhadují, že třicet minut sexu spálí asi 85 až 150 kalorií. Pokud tedy bylo vaším cílem zhubnout kilo, museli byste spálit asi 3500 kalorií, což znamená 35 sexuálních styků. No a vzhledem k tomu, že podle průzkumů mají Češi v průměru sex jednou až dvakrát týdně, tak máte půl roku co dělat, abyste to kilo dali dolů.

A ještě ke všemu, většina lidí nemá sex po dobu 30 minut, ale blíží se k pěti minutám, což ze sexu dělá nespolehlivou a nepřiměřenou taktiku hubnutí. Ve skutečnosti k největšímu nárůstu vašeho srdečního tepu a krevního tlaku během sexu dochází pouze po dobu asi patnácti sekund během orgasmu. Poté se však věci rychle vrátí do normálu.

Během menstruace nemůžete otěhotnět

Pravdou je, že můžete otěhotnět, pokud máte během menstruace nechráněný sex. U většiny žen trvá jeden menstruační cyklus asi 28 dní a pouze asi 5 z těchto dnů zabere menstruace. Během tohoto krátkého období krvácení jsou eliminována neoplozená vajíčka. Ale než začne menstruace, ženy zažijí ovulaci, 12-16denní okno, kdy se z vaječníku uvolní zralé vajíčko.

Některé ženy mají kratší menstruační cykly, což znamená, že jejich fáze ovulace také nastává dříve. To ve spojení se skutečností, že spermie mohou žít v lidském těle až 5 dní, znamená, že sice s menší pravděpodobností, ale otěhotnět můžete.

Muži mají chuť pořád, bez ohledu na čas a místo

Muži sice myslí na sex častěji než ženy, stejně tak ale přemýšlejí i o jiných věcech. O jídle, o sportu, o videohrách. Odtud už je jen krok k domněnce, že muži chtějí sex pořád, bez ohledu na čas, denní dobu či roční období. Tento mýtus podporují i sami muži, zvyšuje to jejich ego a sebevědomí. Jsou to přece páni tvorstva, tak je přirozené, že mají na sex chuť doslova kdykoliv. Průměrný muž přitom potřebuje po akci asi hodinu na znovuobnovení sil a s největší pravděpodobností usne dřív, než mu stihnete navrhnout, že si dáte repete, píše web Elle.

Čím déle a hlouběji, tím lépe

Muži se v dobré víře snaží při sexu vydržet co nejdéle. Ale jsou vedle. Protahování sexuálního styku se zhusta míjí s účinkem. Do toho si často myslí, že čím je hlubší penetrace, tím víc si žena sex užije. A opak je pravdou, nejvíce nervových zakončení je v pochvě na prvních 3-5 centimetrech a stejně tak je styk nejpříjemnějších prvních pár minut. Pak už se z toho stává pověstní „sbíječka do zdi.“ V tomhle případě platí rčení „méně je více“

Orální sex má ráda každá

Přestaňte věřit ženským románům a romantickým filmům! Ačkoli si orální sex na sobě umí řada žen vychutnat, nejen, že to neznamená, že pro ně skončí orgasmem, ale některé ženy ho ani rády nemají. Muži mají k orálnímu sexu ze strany ženy vesměs kladný vztah, a proto k nim přistupují podobně a myslí si, že když jim zaboří hlavu do klína, tak začne ohňostroj. Nemusí to tak být, ženy jsou trochu komplikovanější a individuálnější a každá z nich má ráda trochu něco jiného.

Zdroj: Redakce, Elle, thesource, iDnes