Máta

Máta je bylina s osvěžujícím aroma a chladivým účinkem. Obsahuje mentol, který pomáhá uvolňovat svaly a zlepšuje krevní oběh. Připravte si lázeň s přidáním několika kapkami máty do teplé vody a namočte do ní nohy po dobu 15-20 minut. Můžete také použít bylinný gel s obsahem máty a masírovat nohy jemnými pohyby.

Zdroj: Youtube

Petržel

Petržel je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají při odstraňování nadbytečného tekutin z těla. Přidejte do své stravy čerstvou petržel nebo si připravte petrželový čaj. Stačí zalít vroucí vodou nasekanou petržel a nechat louhovat asi 10 minut. Pijte tento čaj pravidelně.

Šalvěj

Šalvěj je bylina s protizánětlivými a adstringentními vlastnostmi. Může pomoci snižovat otoky a zlepšovat cirkulaci. Připravte si šalvějový odvar tím, že zalijete vroucí vodou sušené šalvějové lístky a necháte louhovat. Poté namočte gázu nebo hadřík do odvaru a aplikujte jako obklad na nateklé nohy.

Arnika

Arnika je bylina, která má protizánětlivé a analgetické účinky. Její extrakt nebo mast s arnikou mohou pomoci ulevit od otoků a bolesti. Masírujte několikrát denně postižené oblasti nohou arnikovou mastí nebo použijte arnikový gel.

Šťovík

Šťovík je bylina s diuretickými vlastnostmi, která pomáhá odvodňovat tělo a snižovat otoky. Můžete si připravit šťovíkový čaj zalitím vroucí vodou čerstvých nebo sušených listů šťovíku a nechat jej louhovat asi 10 minut. Pijte tento čaj pravidelně pro podporu odvodňování.

Zdroj:

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-swollen-feet