Premium obsah

Úlevu od nateklých noh přinesou i obyčejné potraviny. Tu jednu máte 100 % doma

Úlevu od nateklých noh přinesou i obyčejné potraviny. Tu jednu máte 100 % doma
Nateklé nohy jsou běžným problémem, který může postihnout každého. Příčinou může být dlouhodobé stání, nadměrná fyzická aktivita, horké počasí nebo dokonce zdravotní problémy. Místo okamžitého sáhnutí po lékárenských přípravcích lze využít přírodních bylin, které mají protizánětlivé a diuretické vlastnosti, a tím pomáhají snižovat otoky a ulevit od nepříjemného pocitu. V tomto článku se podíváme na 5 bylin, které mohou pomoci při úlevě od nateklých nohou.

Máta

Máta je bylina s osvěžujícím aroma a chladivým účinkem. Obsahuje mentol, který pomáhá uvolňovat svaly a zlepšuje krevní oběh. Připravte si lázeň s přidáním několika kapkami máty do teplé vody a namočte do ní nohy po dobu 15-20 minut. Můžete také použít bylinný gel s obsahem máty a masírovat nohy jemnými pohyby.

Zdroj: Youtube

Petržel

Petržel je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, které pomáhají při odstraňování nadbytečného tekutin z těla. Přidejte do své stravy čerstvou petržel nebo si připravte petrželový čaj. Stačí zalít vroucí vodou nasekanou petržel a nechat louhovat asi 10 minut. Pijte tento čaj pravidelně.

Šalvěj

Šalvěj je bylina s protizánětlivými a adstringentními vlastnostmi. Může pomoci snižovat otoky a zlepšovat cirkulaci. Připravte si šalvějový odvar tím, že zalijete vroucí vodou sušené šalvějové lístky a necháte louhovat. Poté namočte gázu nebo hadřík do odvaru a aplikujte jako obklad na nateklé nohy.

4 triky proti otékání nohou. Ten třetí je úplně nejlepší
4 triky proti otékání nohou. Ten třetí je úplně nejlepší

Řeč je o mírných otocích, které s příchodem teplého počasí můžete pociťovat takřka denně. Oteklé prsty, pytle pod očima i těžké nohy sice mohou signalizovat zdravotní problémy, nejdřív ale zkuste upravit svůj jídelníček nebo si zacvičit. Většinou to pomůže.

Arnika

Arnika je bylina, která má protizánětlivé a analgetické účinky. Její extrakt nebo mast s arnikou mohou pomoci ulevit od otoků a bolesti. Masírujte několikrát denně postižené oblasti nohou arnikovou mastí nebo použijte arnikový gel.

Šťovík

Šťovík je bylina s diuretickými vlastnostmi, která pomáhá odvodňovat tělo a snižovat otoky. Můžete si připravit šťovíkový čaj zalitím vroucí vodou čerstvých nebo sušených listů šťovíku a nechat jej louhovat asi 10 minut. Pijte tento čaj pravidelně pro podporu odvodňování.

10 tipů, jak vyzrát na oteklé nohy
10 tipů, jak vyzrát na oteklé nohy

Otékají vám s příchodem letních měsíců nohy? Pak tomu věnujte zvýšenou pozornost. Může se jednat  o problémy s lymfatickým systémem, s tepnami nebo také o počáteční příznaky chronického žilního onemocnění, které postihuje i dvacetileté a s věkem se zhoršuje. Vyšší teploty navíc našemu žilnímu systému zrovna neprospívají. 

Zdroj:

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-swollen-feet

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.