Premium obsah

Načerpejte energii a připravte se na dlouhé zimní období

Načerpejte energii a připravte se na dlouhé zimní období
Je polovina září a již nějakou dobu na sobě pozoruji opravdu silnou únavu. Cítím, jak se mi již v podvečer zavírají oči. Ráno několikrát posouvám budík, než dokážu vstát z postele, a během dne chodím jako tělo bez duše. Jako by jeden z mých motorů zkolaboval a moje tělo jelo jen na jeden z nich, a už i ten pomalu poškytává. Až jsem si všimla toho, že mnoho lidí v mém okolí to má velmi podobně. Náročné zimní období bez dostatku sluníčka a tepla nás ale teprve čeká. Co všechno tedy můžeme udělat pro to, abychom načerpali energii, užili si naplno podzim a k tomu zvládali všechny povinnosti?

Zacvičte si

Možná se vám to může zdát jako nesmysl, když vám někdo v okamžiku, kdy sotva vylezete z postele, řekne, že si máte jít zacvičit, ale ono to opravdu funguje. Jedná se o přímou úměru. Za nedostatkem fyzické aktivity stojí fakt, že vám pomalu, ale jistě ochabují svaly. A ochablé svalstvo je přímo odpovědné za naši únavu. Udělejte si čas na půlhodinku jógy denně, dojděte si zaběhat nebo prostě jen vyběhněte dvakrát schody. Do ničeho se nenuťte, ale popřemýšlejte nad tím, která aktivita vás opravdu uspokojí – může to být tanec, kruhový trénink nebo procházka v lese. Cokoli se počítá.

Dostatečný spánek

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.