Mýtus 1: Muži jsou vždy připraveni na sex
Stereotyp, že muži jsou vždy připraveni a ochotni mít sex, je značně zavádějící. Mužská sexuální touha je složitá a ovlivněná mnoha faktory, včetně psychologických, emocionálních a fyzických zdravotních stavů. Také muži zažívají fluktuace v libidu, což je naprosto normální. Tento mýtus může vytvářet nezdravý tlak a vést k pocitům nedostatečnosti nebo studu, pokud nesplňují tento nerealistický standard.
"Rozdíl v touze je problémem číslo jedna, který ve své praxi řeším, a v žádném případě není partner s vyšší touhou vždy muž," potvrzuje výše uvedení fakta pro web New York Times doktor Kerner. "Kvůli tomuto mýtu však muži často pociťují pocit studu v souvislosti s nedostatkem touhy a tlak na to, aby sex vždy iniciovali."
Přestože však existují údaje, které naznačují, že muži masturbují častěji než ženy, není pravda, že ženy nechtějí sex nebo že ho muži vždy chtějí. Muži a ženy zažívají velmi podobné výkyvy touhy v průběhu týdne.
Mýtus 2: Muži nemohou dostat rakovinu prsu
I když je rakovina prsu mnohem častější u žen, muži rozhodně nejsou imunní. Muži mají sice menší množství prsní tkáně, ale rakovina se může vyvinout i u nich. Mužská rakovina prsu často zůstává diagnostikována později kvůli nedostatečnému povědomí, což může vést k horším prognózám. Je důležité, aby muži byli vědomi této možnosti a dávali pozor na neobvyklé změny ve své prsní tkáni.
Riziko rakoviny prsu u mužů se zvyšuje v následujících případech:
Vyšší věk
Riziko rakoviny prsu se zvyšuje s věkem. Rakovina mužského prsu je nejčastěji diagnostikována u mužů po šedesátce.
Hormonální léčba
Pokud užíváte léky obsahující estrogen, například ty, které se používají při hormonální léčbě rakoviny prostaty, zvyšuje se u vás riziko rakoviny prsu.
Výskyt rakoviny prsu v rodině
Pokud máte pokrevního příbuzného s rakovinou prsu, máte větší šanci, že onemocníte.
Onemocnění jater
Některá onemocnění, například cirhóza jater, mohou změnit rovnováhu hormonů v těle. To zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu u mužů
Obezita
Obezita je spojena s vyšší hladinou estrogenu v těle. To zvyšuje riziko vzniku rakoviny.
Mýtus 3: Velká noha znamená velký penis
Jedním z nejrozšířenějších mýtů je představa, že velikost mužských nohou (nebo rukou, nosu, či jiných částí těla) koreluje s velikostí penisu. Říká se „velká noha dělá Boha,“ ale v tomhle případě neodpovídá skutečnosti.
Jak vysvětluje magazín 21.století, vývoj penisů a prstů na nohách má na svědomí sice stejný gen s názvem Hox, tím ale veškeré shody končí, což potvrzuje i několik studií. Vědci změřili délku penisu více než stovce mužů a nenašli absolutně žádnou spojitost, která by korelovala mezi velikostí jejich chodidel délky mužské chlouby.
Jak mají tedy dámy zjistit velikost penisu u muže? Neexistuje jiná možnost než muže svléknout.
Zdroj: Studie, Magazín 21.století (podzim 2023), Mayoclinic, Výzkum, New York Times