Premium obsah

Metoda Ludmily Mojžíšové a její význam v praxi

Metoda Ludmily Mojžíšové a její význam v praxi
Metoda Ludmily Mojžíšové je velmi známá v oblasti rehabilitace a alespoň nějaké její prvky využívá snad každý fyzioterapeut. I když se paní Mojžíšová soustředila především na léčbu funkční sterility, tak je možné tuto metodu využít u prakticky všech diagnóz týkajících se pohybového aparátu. Kdo tedy byla paní Mojžíšová a proč je mezi fyzioterapeuty tak oblíbená?

Léčba funkční párové sterility

Paní Mojžíšová byla terapeutka, která se primárně zaměřovala na terapii funkční párové sterility. Jejími pacienty byly páry, které se snažily několik let marně otěhotnět, přitom u nich nebyla nalezena žádná příčina, která by způsobovala neplodnost – např. neprůchodné vaječníky, minimální množství spermií apod. U těchto párů, zejména pak u žen, nacházela stejné vzorce obtíží pohybového aparátu, které se negativně promítaly do funkce vnitřních orgánů. V tomto případě konkrétně do oblasti reprodukčních orgánů. Zjistila, že blokády některých žeber, blokády SI skloubení nebo blokády kostrče způsobí spasmus svalů pánevního dna. Spasmem pak dojde k omezení průtoku krve, což se může projevit nepravidelným menstruačním cyklem, bolestivou menstruací, funkční sterilitou nebo infertilitou – neschopností donosit plod. U mužů je optimální stav pánevního dna důležitý pro dostatečnou tvorbu kvalitních spermií.

Využití metody u funkčních poruch pohybové soustavy

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.