"Udržovat metabolismus ve zdravém tempu je pro každodenní fungování velmi důležité," říká pro web Piedmont Colleen Alrutzová, manažerka pro zdraví. "Cvičení a silový trénink hrají klíčovou roli při zvyšování rychlosti metabolismu a udržování váhy, zejména s přibývajícím věkem." Čím více svalové hmoty, tím lépe spalujeme. Je to ověřeno studií.

Zdroj: Youtube

Podělíme se s vámi o těchto pět tipů, jak zrychlit metabolismus:

1. Více cvičte. Přidejte do své kardio rutiny intervalový trénink a spalte více kalorií za kratší dobu. Například minutu běhejte a pak dvě minuty choďte. Tento vzorec opakujte 20 až 30 minut.

2. Posilujte. Zvyšte podíl svalové hmoty a můžete spálit více kalorií v klidu. Ujistěte se, že jste si vybrali rutinní cvičení na posilování celého těla.

3. Nevynechávejte jídlo, zejména snídani. Potřebujete udržovat spalování v chodu a při trávení jídla vlastně spalujete kalorie.

4. Jezte potraviny spalující tuky. Bylo prokázáno, že složky spalující tuky, jako jsou bílkoviny, pálivé papriky a zelený čaj, zvyšují metabolismus. Jezte nějakou formu těchto potravin, zejména bílkovin, při každém jídle. Bílkoviny jsou obzvláště důležité: jejich trávení vyžaduje více kalorií než trávení jiných potravin a také pomáhají tělu budovat svalovou tkáň spalující tuky.

Vsaďte na bylinky. Server iReceptar vyjmenovává ty, které zrychlují náš metabolismus: guarana, zelený čaj, šalvěj, zázvor a kurkuma.

5. Každou noc se pořádně vyspěte. Výzkumy prokázaly, že nedostatek spánku ovlivňuje činnost čelního mozkového laloku, což může snížit vaši schopnost ovládat impulzy a rozhodovat se.

Zdroj: iReceptar, Výzkum, Studie, Piedmont