Premium obsah

Zrychlete svůj metabolismus a hubněte. Pomůže kardio i zelený čaj

Zrychlete svůj metabolismus a hubněte. Pomůže kardio i zelený čaj
Metabolismus je zjednodušeně řečeno množství energie nebo kalorií, které naše tělo potřebuje ke každodennímu fungování. Čím rychlejší je váš metabolismus, tím více kalorií nebo energie spálíte při každodenních činnostech. Proto se někdo nadechne vzduchu a má o kilo navíc, jiný se cpe vším možným a je jako laňka (A také předmětem závisti).

"Udržovat metabolismus ve zdravém tempu je pro každodenní fungování velmi důležité," říká pro web Piedmont Colleen Alrutzová, manažerka pro zdraví. "Cvičení a silový trénink hrají klíčovou roli při zvyšování rychlosti metabolismu a udržování váhy, zejména s přibývajícím věkem." Čím více svalové hmoty, tím lépe spalujeme. Je to ověřeno studií.

Zdroj: Youtube

Podělíme se s vámi o těchto pět tipů, jak zrychlit metabolismus:

1. Více cvičte. Přidejte do své kardio rutiny intervalový trénink a spalte více kalorií za kratší dobu. Například minutu běhejte a pak dvě minuty choďte. Tento vzorec opakujte 20 až 30 minut.

2. Posilujte. Zvyšte podíl svalové hmoty a můžete spálit více kalorií v klidu. Ujistěte se, že jste si vybrali rutinní cvičení na posilování celého těla.

3. Nevynechávejte jídlo, zejména snídani. Potřebujete udržovat spalování v chodu a při trávení jídla vlastně spalujete kalorie.

4. Jezte potraviny spalující tuky. Bylo prokázáno, že složky spalující tuky, jako jsou bílkoviny, pálivé papriky a zelený čaj, zvyšují metabolismus. Jezte nějakou formu těchto potravin, zejména bílkovin, při každém jídle. Bílkoviny jsou obzvláště důležité: jejich trávení vyžaduje více kalorií než trávení jiných potravin a také pomáhají tělu budovat svalovou tkáň spalující tuky.

Vsaďte na bylinky. Server iReceptar vyjmenovává ty, které zrychlují náš metabolismus: guarana, zelený čaj, šalvěj, zázvor a kurkuma.

5. Každou noc se pořádně vyspěte. Výzkumy prokázaly, že nedostatek spánku ovlivňuje činnost čelního mozkového laloku, což může snížit vaši schopnost ovládat impulzy a rozhodovat se.

Zdroj: iReceptar, Výzkum, StudiePiedmont

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.