Premium obsah

Uleví od menstruační bolesti i příznaků menopauzy. Tyto bylinky chcete domů

Uleví od menstruační bolesti i příznaků menopauzy. Tyto bylinky chcete domů
Být ženou není snadné. Obzvlášť co se našeho menstruačního cyklu týče. Ten může přinášet bolesti, nevolnosti, ale i komplikované zdravotní problémy. Naštěstí můžeme i zde vyhledat pomoc u těch správných bylin. Představujeme vám ženské bylinky.

Ženy už od dávných dob hledají přírodní způsoby, jak zmírnit menstruační bolesti, příznaky menopauzy, nebo jak podpořit plodnost. A po čem sáhli při všech problémech naše babičky? Ano! Po bylinkách. 

Zdroj: Youtube

Ploštičník hroznatý

Ploštičník je bylinka, která se velmi často objevuje v doplňcích stravy pro ženy. Je prokázáno, že dovede zmírnit příznaky klimakteria a premenstruačního symptomu. Pokud jste tedy v přechodu, ploštičník vám může velice ulevit. 

Pískavice řecké seno

Tato jednoletá bylina je jednou z nejstarších kulturních rostlin na světě. Její semena se používají jako koření, mají sladkou chuť podobnou javorovému sirupu. Odpradávna se pískavice používala jako ženské afrodisiakum a vědci také zjistili, že její konzumace podporuje tvorbu mateřského mléka žen.

Řebříček obecný

Skvěle voní, dokonale dochutí různá jídla a perfektně se hodí k podzimu. A aby toho nebylo málo, ještě je řebříček léčivý! Dokáže účinně utlumit krvácení a pomůže i s křečovitou bolestí při menstruaci. Můžete ho žvýkat samotný nebo si z řebříčku udělejte čaj.

Pupalka dvouletá

Menopauza může přinést mnoho nepříjemných příznaků, jako jsou návaly horka, podrážděnost, pocení ve spaní a nespavost. Pupalka tyto příznaky dovede zmírnit. Zároveň působí protizánětlivě, takže se využívá při hormonální nerovnováze a léčbě menstruačních bolestí. 

Ashwagandha

Ashwagandha, známá také jako indický ženšen, je vytrvalá bylina, která je již po tisíciletí využívaná v Ájurvédě. Má schopnost vyrovnávat hormony a podporovat plodnost, což ji činí ideální bylinkou pro ženy, které se snaží otěhotnět. Ashwagandha může také zmírnit stres a úzkosti.

Ženšen

Ženšen to má přímo v názvu. Je považován jako ženské afrodisiakum, které zvýší v ženách sexuální touhu a vášeň. Ulevuje ženám v přechodu, posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu a zvyšuje energii.

Ať už se rozhodnete sáhnout po kterékoliv z těchto bylin, raději předem konzultuje se svým lékařem. Některé byliny totiž mohou snižovat účinky různých léků, způsobovat alergické reakce, nebo se nesmí konzumovat v těhotenství. Zároveň myslete na to, že bylinky jsou sice skvělými přírodními pomocníky v péči o naše zdraví, pokud vás ale trápí nepřiměřeně silné příznaky menstruačních bolestí či menopauzy, je nutné navštívit odborníka.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.