Celý rok versus pár dní vánočních svátků

Důležitější je, jak se stravujete po celý rok, ne jen o vánočních svátcích. Stejně tak jako po týdnu se zdravým jídelníčkem a kalorickým deficitem nezhubnete několik kilogramů, tak ani nenaberete. Je důležité, jak se stravujete po celý rok, nikoli co jíte přes svátky.

Pokud se celý rok hlídáte, jíte vyváženě, máte pestrý jídelníček založený na kvalitních a nezpracovaných potravinách, zařazujete dostatek pohybu a máte patřičný příjem kalorií pro váš cíl, můžete o vánočních svátcích upustit trochu od své rutiny a dopřát si.

Za pár dní nepřiberete

Na to, abyste za pár dní přibrali, by bylo zapotřebí sníst opravdu obrovské množství kalorií s nulovým pohybem. A nabrané kilogramy by tvořila také voda, kterou by tělo drželo díky zvýšenému obsahu sacharidů a rychlých cukrů. Proto se nemusíte bát, že za dva až pět dní naberete několik kilogramů a vaše snaha přijde vniveč.

Všeho s mírou

Je také důležité jíst vyváženě a nepřejídat se. To, že jsou Vánoce, neznamená, že se musíte přejídat od rána do večera. Dopřejte si, ale hlídejte se. Nemusíte sníst misku plnou vánočního cukroví na posezení. Dejte si svou obvyklou večeři a k tomu si dopřejte navíc pár kousků cukroví.

O Štědrém dni si vychutnejte tradiční večeři a majonézy v salátu se bát nemusíte. Jen nejezte bramborový salát k obědu, k večeři i ke svačině každý den celé vánoční svátky. Nejenže přijímáte spoustu kalorií navíc, ale ani vaše trávení vám nepoděkuje.