Premium obsah

Lomcovače imunity za pár korun. Ve spíži je máte určitě i vy

Lomcovače imunity za pár korun. Ve spíži je máte určitě i vy
Podzimní rýmečky a nachlazení letí v plném proudu a pokud vás ještě nějaký bacil nedostihl, patříte k těm šťastnějším z nás. Než se ovšem vydáte do lékárny pro předražené pilulky a prášky, na chvíli se zastavte. Přírodní léky totiž možná už teď leží ve vaší spíži. 

Lomcovače imunity někdy najdete tam, kde byste je nečekali. Nemusíte je totiž pořizovat v podobě nákladných doplňků stravy a léků, přírodní bojovníky proti nemocem totiž používáme běžně v kuchyni. Pokud tedy najdete ve spíži tyto suroviny, žádná nemoc a bacil vás jen tak nenakazí!

Zdroj: Youtube

Med, citrón a zázvor - svatá trojice proti nachlazení

Zázvor je unikátním zdrojem antioxidantů a má silné antibakteriální, protizánětlivé antivirové a protiparazitické účinky. Jednoduše vás vyléčí téměř ze všeho. 

Med se na dochucení zázvorového čaje nepoužívá jen tak. Med je totiž přírodní antibiotikum a pomáhá tělu bojovat proti nežádoucím bakteriím a mikroorganismům. Dejte pozor, abyste med nevystavovali příliš vysokým teplotám, jeho účinky to může srazit. 

Syfilis. Myslíte si, že se vás netýká? Studie ukazují, že ho má 1 ze 4 lidí
Syfilis. Myslíte si, že se vás netýká? Studie ukazují, že ho má 1 ze 4 lidí

O pohlavní přenosné chorobě s názvem syfilis jste již určitě slyšeli. Způsobuje ji bakterie Treponema pallidum a pokud nebudete dostatečně opatrní, může vám doslova zničit život. A počty lidí, kteří pohlavní nemoc někdy prožili, opravdu nejsou povzbudivá.

Pokud nápoj ještě dochutíte o citrón, máte hotovou fantastickou trojku. Citron dodá totiž tělu spoustu vitaminu C, který je pro imunitu nezbytný.

Česnek je nejlepším antibiotikem!

Na světě je jen málo problémů, které nevyřeší dobrá česnečka nebo silná lepicí páska. V boji proti nachlazení a různým bacilům ale raději vsaďte na tu česnečku. Česnek je velmi silným antibiotikem a pomáhá udržovat tělo zdravé, ovšem ideální je konzumovat ho za syrova. Pokud tedy vaříte česnečku, vždy čerstvý česnek přidejte až na konec.

Čočka a hrách: Superpotraviny z vaší spíže
Čočka a hrách: Superpotraviny z vaší spíže

Čočka a hrách patří mezi nejoblíbenější luštěniny na našich talířích. Nejenže jsou výživné a chutné, ale dokonce ani nezruinují naši peněženku. Co všechno je o čočce a hrachu třeba vědět, co z nich můžete uvařit a čím prospívají našemu zdraví?

Nebojte se cibule

Dnes ráno jsme se s partnerem probudili a oba jsme nachlazení nebo nemocní. Moje první slova po tomto zjištění byla, že budeme muset vypít cibulový čaj. ,,No tak to ses asi úplně zbláznila," říká partner, ,,já takovej humáč pít nebudu!" Já se tedy překonala a naklopila do sebe cibulový čaj, on si dal kafe. Hádejte, komu je teď líp! 

Podobně jako česnek, cibule má silné antibiotické účinky. Zároveň je cibule skvělým antioxidantem a poskytuje tělu žádaný vitamin C. Znovu ovšem platí, že pro co nejsilnější účinky je dobré ji jíst syrovou.

Kurkuma: koření nad zlato

Kurkuma je známá pro své protizánětlivé vlastnosti a může pomoci při boji proti infekcím. Nejlepších výsledků dosáhnete tehdy, pokud si vyzkoušíte vyrobit zázvorový shot s kurkumou a černým pepřem. Všechny bacily budou ta tam!

Než se vydáte do lékárny, zkuste některé z těchto přírodních a neinvazivních triků, které vám možná uleví mnohem víc, než kdekteré léky. Tak hlavně zdraví a sílu!

Zdroje:

https://www.healthline.com/nutrition/onion-benefits

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7019938/'

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5664031/

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.