Premium obsah

Lék na křečové žíly denně vyhazujete do koše. Vyvařte jej a pociťte úlevu

Lék na křečové žíly denně vyhazujete do koše. Vyvařte jej a pociťte úlevu
Cibule je zázrak. Nejen pro svou skvělou chuť, která se hodí snad ke každému slanému pokrmu, ale i pro své blahodárné účinky na lidské zdraví. A není to jen samotná cibule, která je pro nás tak prospěšná, důležité jsou i její slupky. Ty jsou známé třeba tím, že podporují léčbu křečových žil.

Cibule obsahuje velké množství vitaminů - například vitamin A, C, E... Obsahuje také flavonoidy, které působí antioxidačně a zbavují tělo toxinů. Cibule funguje jako přírodní silné antibiotikum a pomáhá předcházet různým nemocem - a to i těm závažnějším. Cibulové slupky pak pomáhají udržovat krevní tlak a snižují hladinu cukru v krvi. Skvělé jsou i proti otokům i křečím.

Zdroj: Youtube

Slupky nikdy nevyhazujte!

Tajemství cibule se skrývá i v jejích slupkách - proto je nikdy nevyhazujte. Nejen, že je můžete použít v kuchyni, například na výrobu vývaru nebo cibulového koření, slupky od cibule vám mohou pomoci ulevit od bolestí či křečí. Skvěle se dají použít právě při boji proti křečovým žilám. Slupky si vždy schovejte, nechte vysušit a skladujte ve sklenici nebo v pytlíku. Až nasbíráte dostatečné množství, můžete začít kouzlit.

Slupkový čaj

Nejjednodušší možnost, jak využít blahodárné účinky cibule, je udělat si čaj z jejích slupek. Ty zalijte vroucí vodou a povařte cca 10 minut. Čaj můžete dochutit medem, citrónem, nebo například mátou, pijte ho večer před spaním. Cibulový čaj funguje jako silný antioxidant, podporuje imunitní systém a buněčnou tvorbu, působí protizánětlivě a zklidňuje trávení. Má také pozitivní účinky na kardiovaskulární aktivitu a pomáhá udržovat srdce a cévy zdravé.

Cvičení na doma: Úleva od křečových žil
Cvičení na doma: Úleva od křečových žil

Křečové žíly nejsou jen estetický problém. Pokud se neřeší včas, vedou k zánětům žil nebo vzniku bércového vředu. A také zvyšují riziko trombózy. K lékaři proto zajděte hned, jakmile si všimnete, že jsou žíly na nohách výraznější nebo když vám nohy začnou otékat.

Mast proti bolestem

Z cibulových slupek si můžete vytvořit vlastní olejové mazání. Do zavařovačky napěchujte slupky od cibule a zalijte za studena lisovaným olejem. Použít můžete například kokosový olej. Občas promíchejte a nechte směs čtrnáct dní macerovat. Následně máte hotové účinnou mast proti bolestem a křečím. Sklenici pak skladujte v suchu a chladu a potírejte postižená místa dle potřeby.

Cibulová koupel?

Dalším způsobem, jak můžete slupky od cibule využít, je vykoupat se v jejich odvaru. Tři hrsti cibulových slupek vařte v cca půl litru vody asi 15 minut. Odvar pak nalijte do lavoru, nebo rovnou do vany. Udělat si z něj můžete i zábal. Skvěle funguje právě proti křečovým žilám.

Nezapomeňte na to, že pokud vás trápí křečové žíly, je nutné navštívit lékaře. Tato běžně dostupná lokální surovina vám ale může s léčbou trochu pomoci.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.