Premium obsah

Léčivý rakytník – proč mít doma zásoby?

Léčivý rakytník – proč mít doma zásoby?
Malé oranžové bobule rakytníku slaví v posledních letech neskutečný úspěch. O jeho zázračných léčivých účincích se vypráví nejedna legenda. Ať už jste se rozhodli tuto podzimní bobulovitou bylinu pěstovat sami na zahrádce, nebo si hodláte její účinky vychutnat již v hotových výrobcích, máme pro vás pár užitečných informací, které byste o rakytníku měli vědět.

Sklizeň rakytníku

Tomu, kdo už někdy byl v blízkosti keře rakytníku, je zcela určitě jasné, že sklízet tyto drobné oranžové plody nebude úplně sranda. Rostlina má drobné plody s kratičkými stopkami, které hustě obrůstají větvičky s ostrými trny. Možná brouzdáte po internetu, abyste si přečetli nějakou dobrou radu, jak nejjednodušeji rakytník sklidit. Bohužel, žádná taková rada neexistuje – žádné hřebeny se na tyto měkké plody neosvědčily. Dokonce u nás nejsou ani tak silné mrazy, aby se plody nechaly přejít mrazem a pak šly setřást. Doporučujeme tedy obléci jemné rukavice a směle do toho. Počítejte s oranžovými prsty a sem tam škrábanci od trnů – za ten vitaminový poklad to ale stojí!

Vitaminová bomba

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.