Některé potraviny mají vysoký obsah cukru, rafinovaných sacharidů a tuku, ale nízký obsah důležitých živin, jako jsou bílkoviny a vláknina. To může ztížit hubnutí a mít další negativní účinky na zdraví. Většina lidí se chybně při hubnutí zaměřuje pouze na snižování kalorií. Jako první se obloukem vyhněte všem fast foodům, jídla jsou plná prázdných kalorií na jejichž spálení byste museli běhat kolem domu celý den i noc.

Obecně existuje mnoho jídel, která obsahují vysoké množství kalorií. Mezi ně patří například:

Tuky a oleje - jedno gram tuku obsahuje 9 kalorií, takže jídla s vysokým obsahem tuku jsou velmi kalorická. Tuky, jako jsou máslo, sádlo a smetana, mají velmi vysoký obsah kalorií.
Sladkosti - cukr a sladkosti jsou také velmi kalorické. Bonbony, zmrzlina, cukrovinky a další sladkosti jsou často velmi kalorické.
Sytá jídla - potraviny s vysokým obsahem sacharidů a bílkovin jsou také velmi kalorické. Těstoviny, chleba, rýže, maso, sýr a další sytá jídla jsou velmi kalorická.
Alkohol - alkoholické nápoje obsahují také velké množství kalorií. Pivo, víno, likéry a koktejly mohou být velmi kalorické.

Níže vám přinášíme konkrétní seznám nejkaloričtějších jídel a nápojů:

Nejtlustší hamburger na světě

Králem nejkaloričtějšího jídla na světě je hamburger, jeho zvětšená varianta, po jehož snědená je člověk zralý na bypass. Obsahuje skoro 1000 kalorií, což vám spolehlivě pokryje polovinu spotřeby energii na celý den, ale kromě tuku z nekvalitního masa a cukru z housky do sebe nedostane žádné živiny. V Americe prodávají ještě jeho zvětšenou čtyřpatrovou verzi nacpanou karbanátky, slaninou a dalšími „dobrotami.“ A upgradovaný burger se dostane až hodnotu 9000 kalorií. To nespotřebujete, ani kdybyste běželi půl maraton.

Zdroj: Youtube

Hranolky a bramborové lupínky

Hranolky a bramborové lupínky mají často velmi vysoký obsah kalorií a tuku. Jedna studie z roku 2011 dokonce zjistila, že bramborové lupínky mohou přispívat k většímu přírůstku hmotnosti na jednu porci než jakákoli jiná potravina. Pečené, pražené nebo smažené brambory navíc mohou obsahovat látky zvané akrylamidy, které jsou podle výzkumu spojovány s rakovinou.


Hranolky a bramborové lupínky mají vysoký obsah kalorií a tuku, což by při nadměrné konzumaci mohlo přispět k nárůstu hmotnosti. Proto je lepší si tyto potraviny vychutnávat s mírou.

Limonády plné cukru jsou jen byznys

Sladké pití je skvělým byznysem pro firmy, ale našemu zdraví škodí. Sladké a sycené nápoje mají vysoký obsah kalorií. Jsou částečně zodpovědní za epidemii obezity, která zuří ve vyspělých zemích, a jsou také považováni za zodpovědné za výskyt mnoha druhů rakoviny. Pro své zdraví a zdraví svých dětí upřednostňujte vodu. Víte, že v litru Coca-Coly je 27 kostek cukru?

Pečivo, sušenky a koláče

Pečivo, sušenky a dorty jsou plné kalorií a přidaného cukru. Tyto potraviny také příliš nezasytí, což znamená, že po konzumaci těchto vysoce kalorických potravin můžete mít velmi rychle hlad. Pokud vás honí mlsná, zkuste místo toho hořkou čokoládu, ovoce nebo chia puding.

Pizza

Pizza je velmi oblíbené rychlé občerstvení. Komerčně vyráběné pizzy jsou však často vysoce kalorické a obsahují přísady, jako je vysoce rafinovaná mouka a zpracované maso. Pokud si chcete pochutnat na kousku pizzy, zkuste si doma připravit vlastní s použitím výživných ingrediencí a zálivek. Pokud si pizzu objednáte v restauraci, vybírejte méně kalorické přílohy, jako je grilované kuře, paprika, cibule, špenát, houby nebo česnek. Můžete si také vybrat pizzu s tenkou kůrkou, abyste snížili obsah kalorií, nebo si vychutnat jeden či dva kousky spolu se salátem nebo přílohou z brokolice vařené v páře, která doplní vaše jídlo.

Zdroj:Výzkum, Studie, Youtube, Bezpecnost potravin,