Premium obsah

Jedlé dárky – jak vyrobit něco od srdce a k snědku

Jedlé dárky – jak vyrobit něco od srdce a k snědku
Vymyslet originální dárky, které opravdu potěší, je docela fuška. Někdy se člověk snaží být za každou cenu originální a zapomíná na to, co má ten druhý opravdu rád a co by chtěl dostat. Naopak darovat ponožky pod stromečkem je také poněkud klišé. Poslední roky ale zažívají boom lokální a homemade potraviny a výrobky. Snad každý si doma něco pěstuje, každý zavařuje. A tím se trochu nabízí skvělý originální dárek, který se dá sníst, a můžete si být jisti, že ho nikdo jiný nedostane, protože je prostě od vás z lásky. A jak pravil Jiří Kodet ve slavném českém filmu, největší radost udělá dárek, který člověk vyrobí sám. Máme pro vás trochu inspirace, do čeho byste se mohli na Vánoce pustit a čím obdarovat své blízké.

Domácí granola

Zapečené müsli nebo granolu si v obchodě většinou nepořídíte kvůli zbytečnému přidanému cukru. Proto nejlepší možností rychlé snídaně je mít granolu připravenou ve sklenici ve spíži, abyste po ní mohli kdykoli sáhnout. Můžete si vybrat ingredience podle svých chutí. Nepotřebujete žádný konkrétní recept. Stačí smíchat vše, co máte rádi. Jako základ použijte hrnek ovesných vloček, dále můžete přidávat ořechy a semínka – celou směs zalijte trochou rozpuštěného másla a medem a dejte zapéct. Po zapečení můžete přidat ještě kousky sušeného ovoce nebo kvalitní čokolády. Hotovu směs nasypte do sklenic, které můžete ozdobit dle libosti.  

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.