Premium obsah

Jakými způsoby dává tělo najevo, že je něco špatně

Jakými způsoby dává tělo najevo, že je něco špatně
Naše tělo je velice chytré a jakoukoli nesrovnalost ve funkci nějakého orgánu nebo celého systému umí dát poměrně jasně najevo. Bohužel v dnešní uspěchané době se setkáváme se situacemi, kdy jsou lidé tak nějak „odpojeni“ od svého těla a nedokážou zaznamenat, že je v těle nějaký problém. Níže si rozebereme nejčastější projevy špatné funkce z hlediska pohybového aparátu.

Bolest

Úplně základním a hlavním projevem problémů v oblasti pohybového aparátu je samozřejmě bolest, jejímž zdrojem jsou nevhodné pohybové stereotypy a následné přetěžování měkkých tkání – svalů a pojivových tkání. Pokud nebudeme brát v potaz akutní poranění, tak příčinou bolesti bývá nejčastěji přetížení měkkých tkání. Bolest má primárně informativní a ochrannou funkci. Vlivem bolesti totiž měníme své pohybové návyky, jak se snažíme bolestivé situaci vyhnout, a tudíž zamezujeme dalšímu zatěžování měkkých struktur, které by časem mohly vést k jejich reálnému poškození (viz poslední odstavec o zranění).

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.