Premium obsah

Jakým způsobem ovlivňují emoce váš život a vaše zdraví

Jakým způsobem ovlivňují emoce váš život a vaše zdraví
Zažíváte někdy strach a obavy, občas odpor či nechuť, žárlivost či pocit nespravedlnosti? A vnímáte při těchto prožitcích nějaké zvláštní počitky na těle? Sevření žaludku, bolesti v břiše, svírání v hrudi… Anebo při prožitku radosti, zamilovanosti či vášně máte pocit, že vám narostla křídla? Není to zdání… Je to skutečně tak. Emoce jsou hybatelkami našich životů. Kterým směrem se toužíte pohnout vy?

Jak emoce působí na tělo a mysl

Emoce patří mezi klíčové faktory ovlivňující naše každodenní prožitky, tím samozřejmě i naše tělesné a duševní zdraví. Od těch negativních a zdraví narušujících emocí, jako je zlost, nenávist, strach, smutek, nechuť či žárlivost, až po ty povznášející a vnitřně uzdravující, jako je radost, laskavost, soucit, vděčnost… Dalekosáhlými účinky emocí na náš organismus (a dokonce na naše potomky vlivem dědičnosti silných emočních traumat) se kromě jiných oborů zabývá také neurověda, epigenetika a kvantová fyzika.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.