Lidé na celém světě si čaj jako nápoj rádi dopřávají. Nejen, že je zdravý, pití čaje je také spojeno s řadou zdravotních výhod. Někteří také používají teplý čaj, aby se jim dobře spalo, zatímco jiní pijí čaj, který pomáhá v boji proti břišnímu tuku.

Zdroj: Youtube

Zelený čaj pro rychlejší metabolismus

Zelený čaj je jedním z nejlepších čajů na hubnutí díky svým zdravotním přínosům. Tento druh čaje se často používá jako přísada do volně prodejných přípravků na hubnutí.

Studie prokázaly, že pravidelné pití zeleného čaje může zrychlit metabolismus a podpořit hubnutí. Bylo potvrzeno, že pití zeleného čaje pomáhá s hubnutím v oblasti břišního tuku. Zelený čaj signalizuje tukovým buňkám, aby uvolnily tuk, a následně podporuje schopnost jater přeměnit tento tělesný tuk na energii. Účastníci, kteří pili zelený čaj navíc k pravidelnému cvičení, zhubli v průměru o 2 kg více než ti, kteří pouze cvičili.

Zkuste pít zelený čaj během dne, zejména před každým jídlem nebo během něj, abyste podpořili svůj metabolismus. Pití zeleného čaje před cvičením by také mohlo zefektivnit spalování tuků.

Porazte metabolický syndrom pomocí zlatého čaje

Kurkuma je jedním z největších přírodních léků. Funguje také jako silný protizánětlivý prostředek, protože kurkuma v sobě ukrývá obrovské množství zdravotních vlastností, jako jsou antioxidační, analgetické, antimikrobiální a termogenní.

Bylo prokázáno, že účinná látka kurkumy, kurkumin, urychluje hubnutí. To je důvod, proč je kurkuma označována jako jeden z nejlepších čajů na hubnutí.

Analýza pacientů s metabolickým syndromem ukázala, že užívání kurkuminu vedlo k významnému snížení BMI, hmotnosti, WC a leptinu a také k výraznému zvýšení hladiny adiponektinu.

Kurkumin se do těla nejlépe vstřebává, pokud se užívá s černým pepřem a zdravým tukem. Černý pepř zvyšuje biologickou dostupnost účinných látek. Mnoho kurkumových doplňků obsahuje patentovanou formu černého pepře právě z tohoto důvodu.

Kurkuma je nejčastěji dostupná ve formě kapslí, ale lze ji užívat také jako čaj. Stačí smíchat kokosové mléko s kurkumou, zázvorem, skořicí a trochou černého pepře. Zdravé tuky v kokosovém mléce vám také pomohou kurkumu vstřebat, protože není rozpustná ve vodě. Recept na kurkumové latté je níže na videu nebo ho najdete zde.

Zlepšete si zdraví střev pomocí kombuchy

Kombucha je fermentovaný čaj vyrobený pomocí symbiotické kultury bakterií a kvasinek (známé také jako SCOBY). Co je však nejdůležitější, kombucha jako jeden z nejlepších čajů na hubnutí obsahuje probiotické bakterie a kyselinu octovou. Bylo vědecky prokázáno, že tyto sloučeniny napomáhají hubnutí.

Studie prokázaly, že probiotika mohou nejen snížit počet kalorií, které přijímáte z potravy, ale mohou ovlivnit hormony, které vaše tělo produkuje v souvislosti s chutí k jídlu, ukládáním tuků a obezitou. Zlepšením rovnováhy zdravých bakterií ve střevech budete udržovat přirozené funkce pro regulaci hmotnosti pod kontrolou.

Kyselina octová je také osvědčeným pomocníkem při hubnutí. Bylo zjištěno, že pomáhá omezit chuť na jídlo a také snižuje celkovou hmotnost tím, že potlačuje schopnost vašeho těla tvořit tukové buňky. Kyselina octová také pomáhá snižovat nadýmání, takže po jídle budete vypadat a cítit se lépe.

Kombuchu si můžete uvařit sami nebo si ji můžete koupit v obchodě. Jen se ujistěte, že neobsahuje přidané cukry. Pokud vám probiotické potraviny nechutnají nebo zjistíte, že nemáte čas je doma fermentovat, zvažte místo toho užívání probiotického doplňku stravy.

Zdroj: Studie, Analýza, Studie, Prozdravi