Zanesení těla odpadními látkami se může projevovat mnoha způsoby. Může se jednat o časté záněty, nadměrnou únavu, bolesti hlavy, ale i ekzémy, potíže s trávením nebo se spánkem. Zároveň se může stát detoxikace ideálním spojencem v době, kdy si potřebujete dodat energii, sami na sobě pociťujete, že vaše tělo potřebuje změnu a důkladnou očistu.

Zdroj: Youtube

Domácí čistící čaje

Pampeliška: Pampeliška je jednou z nejúčinnějších bylin pro detoxikaci jater. Její kořen a listy obsahují látky, které podporují produkci žluči a čištění jaterních buněk. Můžete si připravit čaj z pampelišky nebo konzumovat její listy ve formě salátu.

Mátový čaj: Mátový čaj má osvěžující chuť a je známý svými antioxidačními vlastnostmi. Pomáhá podporovat trávení a eliminovat toxiny z těla. Můžete si připravit čerstvý mátový čaj nebo použít sušené lístky.

Šťovík: Šťovík je bylina s vysokým obsahem vitamínu C a antioxidantů. Pomáhá stimulovat funkci jater a ledvin a podporuje eliminaci škodlivých látek z těla. Kromě čaje si můžete si připravit šťávu ze šťovíku nebo přidat čerstvé lístky do svých jídel.

Kopřiva: Kopřiva je bohatá na minerály a chlorofyl, což pomáhá očistit krev a podporuje zdraví kůže. Můžete si připravit čaj z kopřivy nebo použít sušené lístky jako přísadu do smoothie.

Šalvěj: Šalvěj je bylina, která má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá detoxikovat tělo tím, že podporuje činnost ledvin a močového systému. Můžete si připravit čaj ze šalvěje nebo použít její extrakt jako ústní vodu.

Zázvor: Zázvor je známý svými protizánětlivými a detoxikačními vlastnostmi. Pomáhá stimulovat trávení, podporuje cirkulaci krve a eliminaci toxinů z těla.Zázvor nastrouhejte a nechte 10 minut louhovat.

Základní pravidla pro detoxikaci

Při detoxikaci je třeba podpořit své zdraví na co nejvíce rovinách a pořádně nastartovat očistu těla. Určitě je na místě vynechat cigarety a alkohol. V jídelníčku byste měli omezit slaná, smažená a mastná jídla. Zároveň by v něm neměly figurovat sladkosti, bílá mouka nebo uzeniny. Jeho základ by měl být tvořen čerstvou zeleninou a ovocem. Využijte je co nejvíc při přípravě pokrmů nebo si z nich udělejte smoothie.

Součástí detoxikace je v ideálním případě také pravidelný pohyb a určité zklidnění se. Je vhodné věnovat se činnostem, při kterých se zrelaxujete, dokážete uklidnit své myšlenky. Nezapomeňte vypít až 3 litry tekutin denně (ve formě čajů nebo vody), aby se tělo mohlo odpadních látek zbavit.

Zdroj: Studie1,Studie2, Studie3, Studie4, Studie5, Studie6