Jak využít earthing pro své zdraví?

Jak využít earthing pro své zdraví?
Před zhruba deseti lety jsem se začala více zajímat o kulturu obouvání. Nikoli kvůli estetice, nýbrž ve smyslu funkčním. Přes tzv. barefoot obuv nejrůznějších značek včetně známých „pětiprstů“ jsem se oklikou dostala zase na začátek – k chůzi zcela nahé, tedy bez jakékoli obuvi. Jednu jarně-letní sezonu jsem věnovala důkladnému zkoumání účinků nahé chůze. K praxi jsem si i něco dostudovala. Od té doby se chůze bez bot, vedle dalších funkčních a zdravých návyků, stala mou věrnou kámoškou. Proč? Protože vnímám lepší odolnost a imunitu, vnitřní sílu a vitalitu.

Barefoot bota versus nahá chůze

Při výběru bot hraje volba obuvi ve stylu barefoot jednoznačně prim, což potvrzují i mnozí lékaři, ortopedi a vědci. Nahá chůze je však ještě o level výše. Blahodárné procesy, které probíhají v organismu během času, kdy stojíme chodidly skutečně bosí na zemi, na hlíně, v trávě, v potůčku…, neumí nahradit žádná bota. Jde o skutečné propojení těla se živly. Jsme prostě teď a tady.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.