Jak vybrat sušičku ovoce?

Sušička potravin je skvělý kuchyňský pomocník. Sušením potravin prodloužíte jejich životnost a uchováte v nich co nejvíce vitaminů. Pokud se ale rozhodnete, že si sušičku ovoce a zeleniny pořídíte, je důležité zvážit několik různých faktorů.

Zdroj: Youtube
  • KOLIK OVOCE PLÁNUJETE SUŠIT?

Pokud hodláte sušit jen sami pro sebe a vlastní použití, absolutně vám postačí levnější model s menší kapacitou. Pro příležitostné sušení ovoce, zeleniny a hub hledejte kruhové sušičky s méně funkcemi, budou cenově mnohem přijatelnější.

Pokud plánujete sušit pro celou rodinu, nebo dokonce i k prodeji, budete potřebovat výkonnější sušičku. Ideální jsou hranaté sušičky s horizontálním prouděním vzduchu a regulací teploty.

  • KDE BUDETE SUŠIT?

Jestli bude sušička používaná v obývané místnosti, budete pravděpodobně chtít, aby provoz nebyl příliš hlučný. Ty nejtišší sušičky mají 20 dB, většina těch klasických má cca 45-55 dB - to ale stále není příliš hlučné. Zvažte tedy, jestli budete chtít sušit i přes noc, a jestli nebude lepší mít vyhrazenou místnost, kde sušička bude.

  • JAKÝ VYBRAT MATERIÁL?

V případě výběru materiálu sušičky potravin hodně záleží, jakou kvalitu očekáváte. Existuje levný plast, lepší plast, a pak je tu nerez. U nerezových sušiček se nemusíte bát nekvalitního provedení a můžete si být jisti, že vám vydrží mnoho let plně funkční.

  • A CO HMOTNOST?

Tu musíte řešit pouze v případě, pokud hodláte sušičku často převážet či přenášet. Nejlehčí sušičky potravin váží něco málo přes kilo, ty nejtěžší váží okolo 8 kg.

Proč jíst sušené ovoce?

Pokud hledáte zdravou svačinku, která vám dodá instantní energii, sušené ovoce by mohl být váš favorit. Obsahuje mnoho vitaminů, minerálů a vlákniny, a také přirozené cukry. Sušené ovoce je také velmi praktické na cesty - je lehké a nekazí se.

Zdroje:

  • https://plzen.rozhlas.cz/potvrzeno-5-malych-porci-zeleniny-a-ovoce-za-den-dokaze-divy-7345955
  • https://learn.compactappliance.com/food-dehydrator-buyers-guide/
  • https://www.bbcgoodfood.com/review/best-dehydrators-and-how-use-them