Premium obsah

Jak se stravovat podle ájurvédy

Jak se stravovat podle ájurvédy
Ájurvéda je celostní léčebný systém, jehož kořeny sahají už do doby před 6 000 lety. I přes to některé tak staré postupy a rady potvrzuje i moderní medicína svými výzkumy. Jelikož se ájurvéda zabývá nejen fyzickou stránkou člověka, ale také psychikou a především psychosomatikou, je spojována s jógou, aktivním životním stylem, s meditací a očistou těla i ducha. K udržování rovnováhy našeho vnitřního organismu je nutné dodržovat jisté stravovací návyky. Co přesně ájurvéda doporučuje?

Jak se stravovat

Moderní výzkumy se s ájurvédou shodují v tom, že ideální je dopřát si jídlo třikrát denně. Žaludek totiž potřebuje alespoň 3 hodiny pauzu mezi jídly, aby se obnovila jeho vnitřní ochranná vrstva. Velmi důležitá je také kvalita potravin. Ájurvédská strava je často spojována s vegetariánskou. Ta v ájurvédě souvisí s vyšším vědomím, které přispívá k nenásilí ve světě okolo nás i na nás samotných. Dle ájurvédy je vhodné se stravovat sezonně – podle ročních období.

Co pít

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.