Premium obsah

Jak se rychle zbavit oparu? Toto je 8 odzkoušených způsobů

Jak se rychle zbavit oparu? Toto je 8 odzkoušených způsobů
Opary jsou něco jako mistři načasování a přijdou výhradně v tu nejhorší možnou chvíli. Začne to lehkým svěděním a mravenčením v okolí rtů a následně se objeví bolestivý nevzhledný puchýřek. Definitivní lék na infekční onemocnění herpes simplex sice neexistuje, poradíme vám ale , jak minimalizovat škody a nepříjemnosti s oparem spojené.

1. Antivirotika

Na opary vám nejčastěji lékař předepíše speciální antivirotika. Prodávají se většinou formě mastí nebo gelů, kterými je vhodné postižené místo potírat kdykoli ucítíte příznaky oparu. V horších případech oparů jsou pacientům podávány antivirotika v tabletách nebo dokonce injekčně.

Zdroj: Youtube

2. Tea Tree Oil

Zázračný Tea Tree olejíček je přírodní antiseptikum a často se využívá jako podpora léčby různých kožních onemocnění. Potírání oparu Tea Tree olejíčkem zabrání jeho vysušení a rozšiřování viru.

3. Meruňkový olej

Meruňkový olej je vynikající na různé ekzémy, oděrky a hlavně vysušenou kůži. Meruňka vám také pomůže vyléčit bolestivé puchýřky.

4. Led

Jako první pomoc můžete vždycky využít led. Ledový obklad přikládejte k oparu a zmírníte tím otok i bolest.

5. Pozor na sluníčko

Když vás přepadne opar, snažte se nevystavovat přímému sluníčku a rozhodně vynechte solárium. UV záření výrazně opary zhoršuje. 

6. Vyhněte se stresu

Opary jsou velmi často vyvolány stresem. Pokud vás tedy trápí často, možná vás trápí psychika a měli byste trochu zvolnit režim. Pomohou například dechové techniky i jóga.

Zdroj: krumpl

7. Podpořte imunitu

Zařaďte do jídelníčku dostatek vitamínu C, karotenoidů, omega 3 mastných kyselin, hodit se bude i vitamin E, lysiny a zinek. 

8. Vyzkoušejte med

Klasický včelí med je přírodní antibiotikum a skvěle pomáhá zklidnit pokožku. Aplikace malého množství medu na opar může zmírnit bolest a urychlit hojení.

Rychlé recepty ze zelí, které nakopnou imunitu a pomůžou shodit kila navíc
Rychlé recepty ze zelí, které nakopnou imunitu a pomůžou shodit kila navíc

Stojíte v oddělení zeleniny a lámete si hlavu nad tím, po jakém kousku sáhnout, abyste do těla dostali co nejvíce vitamínů? Zaměřte pozornost na hlávku zelí, která obsahuje dokonce více vitamínů než některé citrusy.

Kdy vyhledat lékaře?

Opar by měl zmizet do jednoho až dvou týdnů, pokud přetrvává déle, nebo jsou-li příznaky silnější než je běžné, je dobré navštívit lékaře. Na lékaře se obraťte také tehdy, pokud se vytvoří opar v nose nebo u oka. Nezapomeňte také na to, že opary jsou vysoce infekční onemocnění, vyhněte se tedy líbání, jakémukoliv sdílení příborů nebo nádobí.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.