Pokud jste jedním z lidí, kteří vaření prostě nesnáší, máme pro vás několik tipů jak začít pracovat na vašem vztahu k jídlu doma.

Zdroj: Youtube


Každý člověk musí jíst a každý člověk má své oblíbené jídlo nebo kuchyni. Tady je ideální šance jak začít. Nemá smysl zkoušet udělat míchaná vejce, pokud je nemáte příliš v lásce. Vyberte si něco, co rádi máte. Co si navaříte, to si taky sníte, myslete na to dopředu. Nic není tak těžké, jak to na první pohled může vypadat. I vaše oblíbená mexická kuchyně nabízí spoustu jednoduchých variací nebo modifikací. Důležité, je najít dobrý recept, který vás provede celým postupem a společně s dávkou vaší kreativy vytvoří něco, na co určitě jen tak nezapomenete.

Kde najdu recept?

V době internetové není potřeba složitě procházet tlusté kuchařské bichle. Není nic jednoduššího, než najít video recept, který vám detailně ukáže celý postup vaření, včetně ingrediencí i postupů. Další výhodou je pak i to, že můžete hledat autentické recepty přímo od "místních" a co nejvíce si tak doma přiblížit opravdovou chuť jídla tak, jak ho dělají jeho tvůrci.

Vsaďte na technologie

V dnešní době najdeme na trhu obrovské množství kuchyňských spotřebičů a zlepšováků. Mnoho z nich se může zdát zbytečných, ale existuje pár kousků, které jsou základ a dokáží vám ušetřit čas, práci a nepořádek v kuchyni. Jedním z must-haves "nekuchařů" je rýžovar. Ideální pomocník při přípravě rychlého jídla. Díky rýžovaru budete mít vždy skvělou rýži, jako z asijské restaurace. Rýžovar se skvěle hodí i k napařování zeleniny.

Dalším kuchyňským pomocníkem je kontaktní gril, skvělý parťák pro rychlé zapékání, ale i velkou kulinářskou show. Rychlé panini ke snídani nebo steak k večeři. Kontaktní grily mají spousty funkcí a v dnešní době jsou cenově velmi dostupné.

Pokud jste fanoušky grilování, pořiďte si i raclettovač. Když vás čeká návštěva, stačí uvařit pár brambor, nakrájet zeleninu, šunky a sýry, a každý se obslouží sám. Raclette je skvělá interaktivní zábava pro všechny u stolu a navíc je velmi jednoduchý na obsluhu.

Multifunkční remoska, vnučka klasické remosky z dětských let, s rozdílem toho, že multifunkční remoska umí vařit, smažit, dusit, péct nebo zapékat v jedné nádobě bez zbytečného nepořádku okolo.

Dostupný rozvoz

Víceméně už všude v Česku funguje dovoz potravin až domů, pokud nestíháte a nebaví vás nakupovat a čekat fronty. Není nic jednoduššího, než objednat ingredience podle receptu nebo si nechat doporučit přímo od samotné aplikace.

Ať už máte rádi maso nebo jste vegan, okolo nás je spousta chutí a inspirace, které čekají jen na to, až je vyzkoušíme. Nikdo pak neudělá lepší poké než vy a recept bude v tom, že znáte tajné triky místních. Vaření bude pak pro vás Hawaii.

Zdroje:

https://www.cozymeal.com/magazine/learn-to-cook

https://www.foodandwine.com/cooking-techniques/10-dishes-every-beginner-cook-should-master

https://www.escoffier.edu/blog/value-of-culinary-education/learning-how-to-cook-a-guide-for-beginners/