Pokud se snažíte zhubnout, odborníci tvrdí, že existuje několik přírodních složek, které si můžete přidat do horkého nápoje a které vám mohou pomoci.

Skořice stabilizuje hladinu cukru

Díky své lehce dřevité a aromatické vůni v kombinaci s hřejivou, sladkou chutí je toto nejuniverzálnější koření nesmírně oblíbené, ale věděli jste, že má i několik zdravotních výhod? Odborníci říkají: "Skořice obsahuje antioxidanty, působí protizánětlivě a může dokonce pomáhat stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Studie naznačila, že skořice snižuje viscerální tuk u myší. Látky v koření mají také schopnost zrychlit metabolismus, zlepšují funkci inzulínu a pomáhají překonat chuť na jídlo. Látky obsažené ve skořici zasahují do činnosti trávících enzymů, což zpomaluje rozklad sacharidů v trávicím traktu. To snižuje množství glukózy vstupující z jídla do krve.

Skořicový čaj si můžete připravit několika způsoby. Nasypejte půl čajové lžičky skořice do horké vody, zamíchejte a nechte vychladnout. Poté přidejte čajovou lžičku surového medu. Pokud máte celou skořici, tyčinku vložte do hrnku, zalijte vroucí vodou a nechte louhovat alespoň 15 minut, radí web iReceptar.

Zdroj: Youtube

Kardamom pro štíhlý pas

Toto aromatické koření poznáte podle intenzivní nasládlé chuti připomínající mátu. Pochází z Indie a používá se po celém světě. Pravý kardamom je přínosem pro správné trávení.

Jak uvádí web Bezhladoveni, je užitečným pomocníkem v boji proti žaludečním křečím, pálení žáhy, nadýmání, nevolnosti a zácpě. Má posilující účinek na organismus a pomáhá při stresu, únavě, přepracování nebo depresi.

Podle studie, která sledovala sklon k diabetu u žen s nadváhou nebo obezitou, existuje souvislost mezi konzumací kardamomu a mírným snížením obvodu pasu.

Citron a káva jako super kombinace

Citron je známá složka, která vyplavuje toxiny a může také posílit imunitní systém a snížit výskyt srdečních onemocnění. Jedním z klíčových důvodů popularity tohoto trendu je přesvědčení, že nápoj dokáže nastartovat metabolismus. Citrony jsou bohaté na vitamin C, který napomáhá přirozeným procesům spalování tuků v těle, zatímco káva může stimulovat hnědou tukovou tkáň, která hraje klíčovou roli v tom, jak rychle dokážeme spalovat kalorie jako energii.

Můžete si tak připravit nápoj, který je opravdovým trendem a nastartuje hubnutí, a tím je citronová káva.

Potřebujete:

1 šálek vaší oblíbené kávy (ideálně čerstvě připravené espresso nebo filtrovaná káva)
1 čerstvý citron
Med nebo jiné přírodní sladidlo (volitelné)

Postup:
1. Připravte si šálek kávy podle vašeho výběru.

2. Umyjte citron a nakrájejte z něj tenký plátek nebo vymačkejte čerstvou šťávu.

3. Přidejte plátek citronu do horké kávy nebo vmíchejte šťávu přímo do šálku.

4. Pokud preferujete sladší chuť, přidejte trochu medu nebo jiného přírodního sladidla.

5. Promíchejte a ochutnejte.


Káva s citronem je více než jen trend; je to příležitost prozkoumat nové chuťové kombinace a možná i objevit nové způsoby, jak si vychutnat svůj oblíbený šálek kávy. Ať už hledáte nový způsob, jak si oživit ranní rutinu, nebo jste zvědaví na potenciální zdravotní přínosy, které tento nápoj může nabídnout, je to experiment, který stojí za to.

Zdroj: Studie, Bezhladoveni, Studie, iReceptar, Studie