HUSTÁ SE ŠLEHAČKOU

Do misky vlijte 3 lžíce vody a rozmíchejte v ní 1 lžičku kukuřičného škrobu. V rendlíku přiveďte k varu 250 ml mléka. Stáhněte ho z plotny, vmíchejte 150 g nasekané čokolády a šlehejte metličkou, dokud se nerozpustí. Pak rendlík vraťte na plotnu, vmíchejte škrob a na mírném ohni vařte asi minutu nebo dvě, dokud čokoláda nezhoustne. Podávejte ji s kopečkem šlehačky, posypanou kakaem.

Zdroj: Youtube

S CHAI MASALA

V misce smíchejte ¼ lžičky mleté skořice, ¼ lžičky mletého zázvoru, velkou špetku mletého nového koření a velkou špetku muškátového oříšku, 1 tobolku kardamomu, ½ hvězdičky badyánu a 1 nebo 2 hřebíčky. Přidejte 2 lžíce kakaa, asi 3 lžíce horké vody a míchejte, dokud nezískáte poměrně hladkou pastu. Dejte ji do rendlíku, zalijte 250 ml mléka a pomalu přiveďte k varu. Pak směs stáhněte z plotny. Vmíchejte 100 g nasekané hořké čokolády a míchejte, dokud není hladká. Nakonec vyjměte kusy koření a podle chuti doslaďte.

AZTÉCKÁ S CHILLI

Do rendlíku vlijte 250 ml mléka, přidejte ½ lžičky mleté skořice, semínka z vanilkového lusku a podélně rozpůlenou chilli papričku (pokud fandíte pikantním chutím, nechte v ní semínka, jste-li zastánci jemné štiplavosti, raději je odstraňte). Mléko pomalu přiveďte k varu, pak ho stáhněte z plotny, vmíchejte 150 g nasekané čokolády a šlehejte metličkou, dokud se nerozpustí. Podle chuti doslaďte a podávejte ozdobené svitkem skořice, kterým čokoládu můžete promíchat.

S NUTELLOU A ARAŠÍDOVÝM MÁSLEM

V rendlíku přiveďte k varu 250 ml mléka. stáhněte ho z plotny, vmíchejte 100 g nasekané čokolády, 1 lžičku nutelly, 1 lžičku arašídového másla a šlehejte metličkou, dokud se nerozpustí. V misce ušlehejte 100 ml šlehačky do polotuha. Čokoládu rozdělte do šálků, naneste na ni šlehačku a ozdobte nasekanými arašídy.

Tenhle dezert netřeba vylepšovat další příchutí. Vsaďte jen na kvalitu základních surovin. Kromě výrazného arašídového másla můžete vyzkoušet i rustikální vlašské nebo jemné mandlové.

Zdroje:

Kondice 12/2020

https://natashaskitchen.com/hot-chocolate-recipe/

https://www.bbcgoodfood.com/recipes/homemade-hot-chocolate