Kdo by si myslel, že v minulosti byli lidé sexuální puritáni, byl by na omylu. Obzvlášť ve starověkém Egyptě a antickém Řecku si uměli erotické hrátky okořenit. Podle Tomáše Koubíka, zakladatele společnosti Sexshop.cz. někteří z našich předků se dokonce vyžívali v na první pohled zvrácených sexuálních praktikách. K opojným pocitům jim dopomáhal třeba hmyz nebo kožené vibrátory.

První vibrátor a bzučící krabička

Archeologové prokopávali starověkou jeskyni v Německu, když narazili na špičatý, 8 palců dlouhý předmět vyrobený z naplavenin. Byl dokonale vyleštěný a nápadně připomínal penis. Tento nález starý asi 28 000 let by mohl být nejstarším robertkem, jaký byl kdy nalezen, píše web Ella One.

Egypt proslavily především pyramidy a rozsáhlé pouště. Málokdo však ví, že sexuální pomůcky mají kořeny právě v této oblasti. Egypt se může pyšnit například vynálezem hliněného vibrátoru. Proslulá egyptská královna Kleopatra je dokonce považována za první inovátorku vibrátorů. Údajně se uspokojovala pulzujícími pohyby, které vydávala krabička plná bzučících včel, díky čemuž dosahovala silných orgasmů.

Víme, že našim starým přátelům, filosofujícím a také sexuchtivým starým Řekům, nebyla dilda cizí. Komedie Lysistrata antického dramatika Aristofana z roku 411 př. n. l. vypráví o ženách, které se snaží ukončit peloponéskou válku tím, že vyvolají sexuální stávku, dokud jejich muži nepřestanou bojovat. Nešlo jim ale o muže a jejich návrat domů, tehdejším ženám se kvůli válce zastavila dodávka jejich oblíbených „kožených hraček,“ a to je rozlítilo.

Ani v pozdější době si sexuální hrátky lidé neodpírali. To mohl být pro mnoho dosud neprovdaných žen velký problém, protože v historii mělo zcela zásadní význam panenství. Z tohoto důvodu ženy, které o něj přišly před uzavřením sňatku, sahaly až k neuvěřitelným praktikám. Aby svému novomanželovi navodily iluzi, že jsou stále čisté a neposkvrněné, šly na to skutečně chytře. Podle dochovaných informací bylo jednou z velmi využívaných možností přiložení pijavice na stydké pysky den před svatební nocí. Tato metoda skýtala i určitá rizika, protože si ženy musely dávat pozor, aby pijavice omylem nevklouzla do vagíny a nezpůsobila závažné zdravotní problémy. Když se však trik vydařil, dokázala falešná panna při svatebnímdovádění jednoduše oklamat svého muže díky toku krve. Novomanžel mohl být spokojený, že byl skutečně „tím prvním“.

Skutečně přírodní lubrikant

Kdo maže, ten jede, a to platilo i ve starém Římě. Dnes si už jen těžko dokážeme představit, že v dávných dobách neexistovaly takové vymoženosti, jako je lubrikační gel. Je až neuvěřitelné, že si fanynky starořímských gladiátorů kupovaly po zápasech jejich pot a údajně ho používaly jako afrodiziakální lubrikant. Z dochovaných zdrojů vyplývá, že ženy dokonce věřily tomu, že pot gladiátora má pečující účinky. Proto ho přimíchávaly do krémů na obličej a dalších kosmetických přípravků.

„Dnes naštěstí nemusíme sahat po kožených vibrátorech nebo bzučících krabičkách. Na trhu je k dostání široký výběr bezpečných sexuálních hraček a kvalitních lubrikantů,“ dodává Tomáš Koubík.

Zdroj:Interrobang, Ella One, Sexshop