Premium obsah

Co jíst a jak cvičit v čase plískanic

Co jíst a jak cvičit v čase plískanic
Podzimu vládnou podle tradiční čínské medicíny plíce, které aktivují naši imunitu, a tlusté střevo - to má za úkol zbavovat tělo škodlivin. Chcete-li být zdraví, soustřeďte se nyní na jejich posílení. Jídlem, pravidelným pohybem, každodenními cviky, které harmonizují tok energie v nich, a taky úklidem v mysli.

NAPAŘTE SI HRUŠKU

Bolí vás v krku? Spouští se vám rýma? Možná jste někde ofoukli‘. Než se vám nachlazení rozjede, napařte si hrušku. Nakrájejte ji na půlměsíce, rozložte na pařáček, ten umístěte do hrnce s vodou a nechte prohřát cca 10-15 minut (jako knedlík). Jezte ji teplou každé ráno a večer, dokud příznaky nevymizí. Chutná skvěle!

POLÉVKY K VEČEŘI

 Husté krémové zeleninové polévky nás právě teď zahřejí, doplní potřebné tekutiny, vitaminy a minerální látky. Ideální večeře. Vyhnete se tak kašli, rýmě a chrapotu. Použít můžete všechny druhy podzimní zeleniny: dýni, kapustu, řepu, mrkev, kedlubnu, celer, květák, pórek…

OMEZTE MLÉČNÉ VÝROBKY

Stejně jako ovoce zchlazují naše zažívání, zadržují v těle vodu a ve výsledku nás zahleňují. Místo toho do jídla přidejte mořskou řasu hijiky. Obsahuje 14x více vápníku než stejné množství mléka. A dokáže jej navázat na kosti. Přidávat ji můžete třeba do polévek, salátů a těstovin.

Až 40 % mužů trápí zvětšené prsní žlázy. Vada na kráse může vést i k rakovině
Až 40 % mužů trápí zvětšené prsní žlázy. Vada na kráse může vést i k rakovině

Estetická medicína dokáže nejen zkrášlit či poopravit nedokonalé partie těla, ale také pozvednout pošramocené sebevědomí. Co se týká úpravy poprsí, už dávno neplatí, že by tyto služby vyhledávaly výhradně ženy. Do péče plastických chirurgů se svěřuje i čím dál více mužů. Co za tím stojí? 

UKLIĎTE SI V HLAVĚ

Co jste letos nestihli nebo zanedbali? Ať už se to týká vašeho zdraví, vztahů s lidmi, osobních či pracovních cílů, učiňte kroky k nápravě právě teď. Vyčleňte si chvíli pro sebe - zajděte si na masáž, připravte si horkou koupel. Pouze dokážeme-li ukončovat staré záležitosti, umožníme vznik nového.

POSILNĚTE PLÍCE

Tento cvik vám pomůže harmonizovat energetický meridián plic: Posaďte se do kleku, páteř je vzpřímená, sedací kosti zapusťte do pat. Za zády propleťte prsty a propněte ukazováky. Co nejvýše zapažte. Soustřeďte se na nádech do hrudníku - pocit naplnění plic i celého těla. Prodýchejte dráhu plic, která vede z hrudníku od plic po vnitřní straně paží až k palcům.

PRO ZDRAVÉ TLUSTÉ STŘEVO

Zdravá funkční střevní peristaltika je základ zdraví a imunity. Až 70 % imunity sídlí ve střevech. Není proto jedno, co jíme. Vsaďte na pestrý jídelníček s dostatkem celozrnných obilovin a zeleniny, přidejte jablka, víno a hrušky, které právě dozrávají. Pitný režim doplňte čaji a vlažnou vodou. Doplňovat můžete vlákninu, probiotika a probiotika. Zařaďte cvik pro harmonizaci meridiánu tlustého střeva: Postavte se na šířku kyčlí, váha na obou nohou je rovnoměrně rozložená mezi palec a patu. Za zády propleťte prsty a propněte ukazováky. Předkloňte se a zapažte. Prodýchejte: s každým výdechem uvolněte napětí v zadní straně dolních končetin i v pažích.

Zdroj:

www.akademielecivevyzivy.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.