NAPAŘTE SI HRUŠKU

Bolí vás v krku? Spouští se vám rýma? Možná jste někde ofoukli‘. Než se vám nachlazení rozjede, napařte si hrušku. Nakrájejte ji na půlměsíce, rozložte na pařáček, ten umístěte do hrnce s vodou a nechte prohřát cca 10-15 minut (jako knedlík). Jezte ji teplou každé ráno a večer, dokud příznaky nevymizí. Chutná skvěle!

POLÉVKY K VEČEŘI

Husté krémové zeleninové polévky nás právě teď zahřejí, doplní potřebné tekutiny, vitaminy a minerální látky. Ideální večeře. Vyhnete se tak kašli, rýmě a chrapotu. Použít můžete všechny druhy podzimní zeleniny: dýni, kapustu, řepu, mrkev, kedlubnu, celer, květák, pórek…

OMEZTE MLÉČNÉ VÝROBKY

Stejně jako ovoce zchlazují naše zažívání, zadržují v těle vodu a ve výsledku nás zahleňují. Místo toho do jídla přidejte mořskou řasu hijiky. Obsahuje 14x více vápníku než stejné množství mléka. A dokáže jej navázat na kosti. Přidávat ji můžete třeba do polévek, salátů a těstovin.

UKLIĎTE SI V HLAVĚ

Co jste letos nestihli nebo zanedbali? Ať už se to týká vašeho zdraví, vztahů s lidmi, osobních či pracovních cílů, učiňte kroky k nápravě právě teď. Vyčleňte si chvíli pro sebe - zajděte si na masáž, připravte si horkou koupel. Pouze dokážeme-li ukončovat staré záležitosti, umožníme vznik nového.

POSILNĚTE PLÍCE

Tento cvik vám pomůže harmonizovat energetický meridián plic: Posaďte se do kleku, páteř je vzpřímená, sedací kosti zapusťte do pat. Za zády propleťte prsty a propněte ukazováky. Co nejvýše zapažte. Soustřeďte se na nádech do hrudníku - pocit naplnění plic i celého těla. Prodýchejte dráhu plic, která vede z hrudníku od plic po vnitřní straně paží až k palcům.

PRO ZDRAVÉ TLUSTÉ STŘEVO

Zdravá funkční střevní peristaltika je základ zdraví a imunity. Až 70 % imunity sídlí ve střevech. Není proto jedno, co jíme. Vsaďte na pestrý jídelníček s dostatkem celozrnných obilovin a zeleniny, přidejte jablka, víno a hrušky, které právě dozrávají. Pitný režim doplňte čaji a vlažnou vodou. Doplňovat můžete vlákninu, probiotika a probiotika. Zařaďte cvik pro harmonizaci meridiánu tlustého střeva: Postavte se na šířku kyčlí, váha na obou nohou je rovnoměrně rozložená mezi palec a patu. Za zády propleťte prsty a propněte ukazováky. Předkloňte se a zapažte. Prodýchejte: s každým výdechem uvolněte napětí v zadní straně dolních končetin i v pažích.

Zdroj:

www.akademielecivevyzivy.cz