Premium obsah

Zanesené tělo toxiny. Pročistěte ho potravinami za pár korun. Třeba zázvorem

Zanesené tělo toxiny. Pročistěte ho potravinami za pár korun. Třeba zázvorem
Správná funkce jater je klíčová pro udržení celkového zdraví a rovnováhy v našem těle. Játra jsou vstupem pro všechny věci, se kterými se náš organismus setkává - s jídlem, bakteriemi i s vnějším okolím. Je proto extrémně důležité věnovat dostatek pozornosti tomu, aby játra fungovala správně a nezanesla se.

Játra jsou životně důležitým orgánem, který má na starosti filtraci naší krve. Mají i spoustu dalších funkcí - zajišťují metabolismus cukrů, tuků a bílkovin, minerálu i vitaminů. Játra jsou bohužel velmi často zatěžována špatným životním stylem. Rizikem pro zdravá játra je přemíra alkoholu, léků, dále kouření i špatná strava. Jak ale můžeme našim játrům pomoct a očistit je od zanesení? 

Zdroj: Youtube

Jaterní problémy nemusí vždy vyústit v cirhózu, mohou vám ale velmi snadno znepříjemnit život. Ačkoliv mají játra vynikající schopnost regenerovat se, jsou-li dlouhodobě zatěžována, přestávají postupně fungovat. Při poškození jaterní činnosti se kůže nemocného zbarví do žluta, zežloutnou i oči. Problémy provází nadměrná únava, až malátnost, a ztráta chuti k jídlu. Cítíte-li tyto příznaky, možná je čas játrům pomoct detoxikovat tělo. Vyzkoušet můžete tyto potraviny:

Ostropestřec mariánský

Majestátní bodlák, který byste normálně možná přešli, se vyplatí sbírat a sušit. Ostropestřec obsahuje Silymarin, což je komplex velmi silných a cenných antioxidantů. Skvěle tedy pomáhá při očistě jater. Síla této rostlinky je ukrytá v jejích plodech. 

Ženšen

Ženšen je populární bylina, která má silné protizánětlivé vlastnosti. Funguje jako skvělý antioxidant a chrání játra před napadením viry. Posiluje také funkci jaterních buněk a pomáhá proti únavě.

Lékořice

Jedni ji milují, druzí nenávidí. Kořen lékořice se již od pradávna používá v tradiční čínské a japonské medicíně k léčbě různých onemocnění - mimo jiné i k léčbě jater.

Kurkuma

U tradiční medicíny zůstaneme i nadále - řeč bude o zázračné kurkumě. Kurkumin, který koření obsahuje, je spojován s řadou působivých zdravotních výhod. Má silné antioxidační, protizánětlivé a protirakovinové účinky, využívaná je mimo jiné i při léčbě onemocnění jater.

Zázvor

Zázvor také patří mezi léky na všechno, jater nevyjímaje. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, funguje skvělej proti zánětům a je doporučován při detoxikaci organismu. Blahodárně působí i na játra a jejich očistu.

Astralagus

Tuto voňavou bylinu možná znáte pod českým názvem kozinec. Kozinec přispívá správnému fungování cévní soustavy a jater. Srovnává hladinu cukru a podporuje imunitu. Kozinec můžete použít i tehdy, trápí-li vás menstruační bolesti.

Zdroje:

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.