Premium obsah

Cholesterol a stres spolu bohužel souvisí

Cholesterol a stres spolu bohužel souvisí
Máte stresové povolání? Nebo náročnou rodinu? O důvod víc, abyste ve volném čase sportovali. Cholesterol a stres spolu totiž souvisejí. Doporučujeme jógu na uklidnění a běhání na vyplavení škodlivin z těla. 

Lékaři občas narážejí na lidi, kteří mají zvýšenou hladinu cholesterolu, přesto ale přísahají, že tučnému masu ani žloutkovým věnečkům neholdují. Nakonec se viník vystopuje: Tito lidé se často nervují a ze života se příliš neradují. Podle nejnovější studie, kterou zaštiťovala bostonská Harvard School of Public Health, jsou lidé s nižší hladinou cholesterolu optimističtější. Lékaři zde váhají, zda bylo dřív vejce nebo slepice, tedy jestli vysoká hladina cholesterolu dokáže ovlivnit to, jak se člověk cítí, nebo naladění člověka působí na dění v cévách. Každopádně se shodli, že je takové spojení životní spokojenosti a hladiny cholesterolu vlastně vůbec nepřekvapuje. „Je to další střípek do mozaiky, že psychické a fyzické zdraví spolu souvisí. A že zřejmě optimističtí lidé mají výhodu, co se týče zdraví,” říká autorka studie Julia Boehm.

Dědictví předků

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.