Česnek

Česnek je jednou z nejznámějších bylin, které jsou obecně známé svými pozitivními účinky na naše zdraví. Česnek napomáhá snižování hladiny cholesterolu v krvi, a to především toho škodlivého cholesterolu LDL. Vysoká hladina cholesterolu LDL může přispět k tvorbě plátů na stěnách cév, a dokonce jejich samotné zúžení. Pravidelná konzumace česneku dokonce napomáhá zlepšení pružnosti cév. Díky tomu jsou cévy schopné se lépe přizpůsobit vnitřnímu tlaku a snižují tak zátěž na srdce. (VEČEŘOVÁ, Eva. Využití rostlin z čeledi česnekovitých ve výživě. 2010. PhD Thesis. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta.) Zařadit česnek do jídelníčku je navíc tak jednoduché. Můžete ho přidávat do těstovin, polévek nebo marinád. Vůbec nejúčinnější je ale v syrovém stavu – přidejte ho tedy do pesta nebo zálivky na salát.

Zdroj: Youtube

Hloh

Pokud pátráte po bylinkách napomáhajících při čištění cév, hloh určitě nesmíte vynechat. Pomáhá zvyšovat průtok krve, což napomáhá osobám, kteří se potýkají se zužováním cév a nedostatečným prokrvováním končetin. Hloh dokáže dokonce i snižovat krevní tlak v cévách. Snížením tlaku chrání cévy před poškozením. V neposlední řadě posiluje samotný srdeční sval, podporuje totiž kontrakce srdce a lepší pumpování krve do cév. Hloh můžete konzumovat například v podobě sypaného čaje.

Jmelí

Jmelí máme snad všichni spojené především s Vánocemi. Jmelí nám ale kromě příslibu polibku může přinést i řadu zdravotních benefitů. Jmelí totiž obsahuje bioaktivní látky, které napomáhají snižování krevního tlaku. A právě to je velmi důležité pro zdraví našich cév. Vysoký krevní tlak zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Jmelí navíc reguluje množství tuků v krvi. A díky tomu napomáhá snižovat celkový cholesterol.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je bylina známá především svými pozitivními účinky na činnost mozku. Jedná se o strom pocházející z Číny, který je známý svými výjimečnými léčebnými vlastnostmi. Doporučuje se konzumovat při náročných zkouškách a testech. Zlepšuje totiž mozkový oběh a průtok krve. Průtok krve podporuje zvyšování elasticity cév a snižuje jejich křehkost. Pomáhá posilovat cévní stěny a zajišťuje lepší mikrocirkulaci, což znamená lepší přísun kyslíku a živin do tkání. Je prospěšná pro osoby s nedostatečným průtokem krve, který se projevuje studenými prsty u rukou i u nohou. Navíc zvyšuje koncentraci, paměť a mentální jasnost. (SLÍVA, MUDr. Jiří. Současné možnosti preventivního ovlivnění poklesu kognitivních funkcí. Z klinické praxe, 2010.) Ginkgo bilobu konzumujte v podobě sirupů, ale na trhu narazíte i na velmi kvalitní tablety, kterými přispějete ke zlepšení své fyzické kondice.

Dávejte svému tělu to nejlepší tak, aby vám na oplátku umožnilo dlouhý aktivní život. Pročištění cév přírodní cestou je jedna z věcí, které vaše tělo ocení. Nezapomeňte si zdraví udržovat i správnou životosprávou a dostatečným pohybem.

Zdroje:

  • https://byliny-nadeje.cz/jmeli
  • https://vasebylinkarka.cz/produkt/ciste-cevy/
  • https://www.bylinky.net/cevy.php
  • VEČEŘOVÁ, Eva. Využití rostlin z čeledi česnekovitých ve výživě. 2010. PhD Thesis. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta.
  • SLÍVA, MUDr. Jiří. Současné možnosti preventivního ovlivnění poklesu kognitivních funkcí. Z klinické praxe, 2010.