Premium obsah

Od bolestivé dny uleví i obyčejná zelenina. Stojí jen 30 korun

Od bolestivé dny uleví i obyčejná zelenina. Stojí jen 30 korun
Pokud vás trápí revmatické onemocnění kloubů, označované také jako nemoc králů, nezoufejte. Pomoct od bolesti způsobené dnou vám totiž může úplně běžně dostupná zelenina, která stojí jen pár korun.

Řapíkatý celer mnoho z nás používá v kuchyni poměrně často. Skvěle se hodí do polévek, omáček i salátů a perfektně chutná i syrový s hummusem. Možná vás ovšem překvapí, kolik zdraví prospěšných látek řapíkatý celer obsahuje. Dovede potlačit záněty, proto se používá i pří léčbě dnových záchvatů. Speciálně zdravá je celerová šťáva. Řapíkatý celer patří mezi 10 nejzdravějších potravin na světě. 

Zdroj: Youtube

Vitaminový nářez

Řapíkatý celer je převážně z vody, což z něj činí velmi nízkokalorickou potravinu. Obzvláště cenné jsou pro nás vitaminy skupiny B, který celer obsahuje, a vitamin A. Řapíkatý celer je také nadupaný minerály, jako je hořčík, vápník, draslík a železo. Řapíkatý celer působí nejen protizánětlivě, ale i jako silný antioxidant.

Kovbojské boty: s čím je nosit, abyste měli styl?
Kovbojské boty: s čím je nosit, abyste měli styl?

Kovbojské boty se vracejí do módního světa jako silný trend této sezóny, přinášející do našich outfitů  kus divokého západu a rafinovanosti. Tyto ikonické boty, jeden ze symbolů epochy, se staly módním prvkem, který lze kombinovat do různých stylů. Jak můžete tedy nosit kovbojské boty a zároveň být trendy? Pojďme se podívat na několik inspirativních tipů.

Řapíkatý celer a dna

Dna, která byla dříve označována, jako nemoc králů je zánětlivé onemocnění kloubů, nejčastěji kloubu palce u nohy. Nemoc způsobuje často přílišná konzumace některých bílkovin převážně živočišného původu. Vzhledem k protizánětlivým vlastnostem řapíkatého celeru je tato potravina vhodná k léčbě a potlačení příznaků u dnových záchvatů. Nejlépe k tomu pomáhá právě šťáva vymačkaná z řapíkatého celeru. 

Na únavu i poruchy pozornosti

Řapíkatý celer obnovuje funkci centrálního nervového systému a zbavuje ho neurotoxinů. Tímto způsobem může pomoct s chronickou únavou. Zklidňuje mysl a někdy se využívá i pro poruch pozornosti a ADHD. Pravidelná konzumace řapíkatého celeru vám pomůže zbavit tělo všech virů, kvasinek, škodlivých bakterií a plísní, zároveň však podpoří střevní mikroflóru. 

Zhubnete bez stresu

Studie ukazují, že pravidelná konzumace řapíkatého celeru je obzvláště dobrá tehdy, snažíte-li se zhubnout. Jak již je zmíněno výše, obsahuje úplné minimum kalorií a díky vláknině, která v celeru je, prodlužuje pocit sytosti. Řapíkatý celer je zasyrova krásně křupavý, spoustu lidí ho tedy křupe místo sušenek nebo brambůrků. A k tomu všemu vědci i zjistili, že pokud budete jíst více řapíkatého celeru, zmírníte svůj stres.

Lepí se vám smůla na paty? Těchto 6 věcí nikdy nenoste po kapsách. Nosí smůlu
Lepí se vám smůla na paty? Těchto 6 věcí nikdy nenoste po kapsách. Nosí smůlu

Ať už jde o pověry, zlé energie nebo bezpečí, tyto předměty byste v kapsách nosit nikdy neměli!

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10494649/

https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/0960327111426585

https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/0960327111426585

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.