G bod byl pojmenován je podle jeho objevitele, německého gynekologa Ernesta Gräfenberga, uvádí web Heroine. Jako správný chlap si ho pojmenoval podle sebe, respektive použil první písmeno svého jména. Jde o houbovitou tkáň o velikosti zhruba 1 centimetru. Na dotek je drsnější, díky tomu ho také poznáte. Navíc je BOD G topořivý, takže při naplnění krví se zvětší a nachází se zhruba 4-5 cm v pochvě nahoře za stydkou kostí. Toliko suchá teorie. Proč ho ale nemůžeme najít, když nám to sexuologové tak jasně a sebevědomě popisují?

Zdroj: Youtube

Mám vůbec bod G?

Bod G se anatomicky nachází na spodní straně klitorisu. To, co vidíme zvenku je jen žalud klitorisu, který ale pokračuje dál směrem těla. A pokud není prodloužená část klitorisu dostatečně prokrvená a tím pádem ztopořená, těžko ho hledat. Ostatně jako u mužů, bez ztopoření si moc srandy neužijí.

Někteří experti dokonce jeho existenci popírají. Možná je to nakonec stejný mýtus jako podíl železa ve špenátu. Jak píše na svém blogu spisovatelka Eva Turnová. Záhadný bod Gé nedávno ztratil svou fatální váhu. Italská sexuoložka Emmanuele Jannini totiž existenci bodu Gé popřela a vydala prohlášení, že slastný pocit vedoucí k orgasmu zprostředkovává klitouretrovaginální komplex, takzvaný KUVA komplex, díky němuž se erotogenní zóna oficiálně rozšířila z milimetrů na centimetry. To znamená, že nejedná u nějaký zázračný čudlík, ale větší oblast v pochvě, která obsahuje velké množství nervových zakončení.

Jsou vaginální orgasmy skutečná věc?

Bod G by měl být tím, díky čemuž můžeme prožívat vaginální orgasmy. Sexuologové a další výzkumníci se obávají, že ženy se mohou považovat za dysfunkční, pokud neprožívají stimulaci bodu G a zdůrazňují, že jeho neprožívání je normální.

Každý prožívá orgasmus svým vlastním způsobem. To, co stimuluje orgasmus, se u jednotlivých osob liší. Může se to dokonce měnit ze dne na den nebo s různými partnery.

Ženy obvykle potřebují k dosažení orgasmu přímou stimulaci klitorisu. Výzkum ženských orgasmů však chybí. Jedna studie zjistila, že pouze 6 % žen dokáže dosáhnout orgasmu pouze vaginální stimulací. Pro některé ženy je vaginální orgasmus nepolapitelný. Dosažení orgasmu mohou ztěžovat vnější faktory jako je únava nebo stres. Anebo to jednoduše partnerovi v posteli moc nejde. Tak potom je to na nás.

Zdroj:studie, blog,Heroine