"Všem těm krásným jídlům a novým chutím, které jsem musela během MasterChefa objevovat, jsem nedokázala odolat," směje se energií nabitá Slovenka, která nedávno napsala svou první knížku a živí se pořádáním kuchařských kurzů.

Zdroj: Youtube

V té době měla problémy ve vztahu, a až když se rozhodla pro rozchod s manželem, začalo se jí dařit i shazovat kila. Upravila si jídelníček, vyřadila sacharidy a nastoupila na keto dietu. "Protein, protein, protein a tuky. Počítání kalorií a zapisování do tabulek mi pak pomohlo se zorientovat. A samozřejmě pravidelný pohyb, hýbala jsem se nejméně pětkrát týdně, začínala jsem ve fitku. Aerobní činnost jsem nejdříve vynechala, raději chodila na procházky, anebo na pásu, ale jak šla kila dolů, začala jsem postupně i běhat. Dnes běhám 5 kilometrů za 35 minut," říká. Dostat se na původní váhu jí trvalo pět měsíců.

Některé potraviny ale natrvalo vysadila. "Zbožňuji pečivo, rýži, těstoviny bych jedla pořád, ale snažím se jim vyhýbat, přibírám po nich." A tak si místo klasické rýže, raději uvaří "rýži" z květáku. Anebo udon nudle.

Sladkému však odolat nedokáže, nemá prý klapku a na cukru je závislá. "Nahradí mi každou radost světa. Neumím si dát kousek čokolády, půlku tyčinky. U mě funguje jen tvrdý dril a zákaz. Anebo si řízeně řeknu: dnes je cheat day, pojď, dej si zmrzlinu, dej si nutelu, Linu. Nutelou bych se klidně pomazala od hlavy k patě," směje se Veronika.

Zdroj:

  • magazín Kondice
  • autorský článek