Alzheimer: S prevencí začněte po čtyřicítce

Alzheimer: S prevencí začněte po čtyřicítce
Zřejmě to nastane někdy po čtyřicátých narozeninách, možná pětačtyřicátých. Váš mozek začne oproti dřívějšku zpomalovat a vás to bude štvát. Právě v ten moment se rozhoduje, jestli se v něm spustí změny vedoucí k Alzheimerově chorobě. Ještě pořád to ale máte v rukou. Takže když vás třeba často přepadají chmury, je dobré vyhledat odbornou pomoc. Neléčená deprese může totiž mozku nezvratně ublížit.

Podle nejnovějších výzkumů se zdá, že alzheimerovská patologie je v mozku přítomná 15 až 20 let před tím, než se projeví první příznaky. To znamená, že někde v mozku je napsáno už předem, že časem začne ochabovat a spoje zodpovídající za paměť se budou vytrácet. I proto se lékaři snaží vytipovat skupiny lidí, kteří jsou v ohrožení nejvíc. Je to důležité. Čím dříve totiž začne takový člověk užívat léky zpomalující postup nemoci, tím kvalitnější život jej čeká.

Chytré testy a vyšetření

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.