Snažím se v první řadě změnit pohled společnosti na hračky pro dospělé obecně, protože je bohužel stále velké množství lidí považuje za něco sprostého a automaticky si pod pojmem vibrátor představí žilnaté monstrum velikosti baseballové pálky. Které samozřejmě používají pouze ženy bez partnera jakožto náhražku za něj.

1. Orgasmus snadno a rychle

Mnoho žen má potíže s dosažením orgasmu – ať už při sexu, nebo při masturbaci. Erotické pomůcky, zvláště ty vibrační a podtlakové, mnohonásobně zvyšují šance na vyvrcholení, protože nabízejí intenzivní stimulaci našeho centra rozkoše – klitorisu. Není žádná ostuda, když vám to „nejde“ rukou, a už vůbec není ostuda, když se neuděláte při penetračním sexu s partnerem. Uvádí se, že tímto způsobem dosáhne orgasmu pouze přibližně 20 % žen. Je to proto, že většina žen k němu potřebuje přímou stimulaci klitorisu, který bývá opomíjen. Polaskejte jej hračkou a odmění vás explozí!

2. Boj proti orgasm gap

Orgasm gap neboli orgasmická propast souvisí s bodem výše – problém spočívá v tom, že naprostá většina mužů při klasické souloži zažívá vyvrcholení, kdežto ženy mnohem méně. Přizvěte svou oblíbenou pomůcku a nespokojte se jen s „dobrým“ sexem. Pokud partner váš vibrátor nepovažuje za týmového hráče, ale za konkurenta, možná by bylo lepší ho příště s sebou do postele nebrat – na mysli mám samozřejmě toho chlapa.

3. Vyšší šance na otěhotnění

Zůstaňme ještě u partnerského sexu. Jelikož erotické hračky výrazně zvyšují vaše šance na orgasmus, zvyšují zároveň také šance na početí! Když budete mít sex jen kvůli tomu, že zrovna ovulujete, pravděpodobně budete myslet spíš na to, abyste si po sexu daly nohy nahoru a aby měl partner kvalitní ejakulát s dostatkem aktivních spermií. Jenže ženské tělo je chytré a umí spojení spermie s vajíčkem jít hodně naproti. Při orgasmu vagína a děloha svými stahy pomáhají spermiím proplout co nejblíže k cíli.

3. Self-care produkt

Vlastnit erotickou pomůcku je v podstatě stejné jako vlastnit třeba pleťovou masku nebo masážní roller na regeneraci svalů – je to součást péče o sebe. Je to předmět, který vám dělá dobře ve fyzické i psychické rovině a se kterým zažíváte chvíle uspokojení. Když si pořídíte hračku, dáváte samy sobě najevo, že se máte rády a chcete si dělat dobře. Pokud se nemůžete zbavit pocitu studu, trapnosti nebo úchylnosti, zřejmě to bude výchovou a prostředím, ve kterém jste vyrůstaly. Přece jenom naše matky a babičky pravděpodobně žádné pomůcky neměly a možná ani nemasturbovaly, nebo by to minimálně nepřiznaly.

4. Nové vjemy

Už jsem se párkrát setkala s názorem, že pomůcky snižují citlivost pohlavních orgánů a brání tak uspokojení „přirozenými“ cestami. To je hloupost, jelikož je to spíše naopak. Různé pomůcky mají různé povrchy, různé tvary a různé funkce (vibrace, sání, sonické vlny, tlak, rotace apod.), takže stimulují naše nervová zakončení způsoby, na které naše tělo není zvyklé. Naopak, když používáme stále jen ruku, stále stejné pohyby a techniky, naše citlivost se příliš rozvíjet nebude.

Toto tvrzení by mohlo přechodně platit pouze v případě, že velmi často používáme extra silné vibrace (nebo třeba podtlak) na klitoris a tomu pak obyčejný dotek prstu připadá ve srovnání s pomůckou jako nic. Důležitá je rozmanitost vjemů.

5. Poznávání sebe i partnera

Pokud přesně nevíte, co vám nebo partnerovi dělá dobře, opět to není žádná ostuda. Neví to spousta lidí, a to často ani v pokročilém věku. Proč to ale aktivně neobjevovat? Možná nejste zvyklí na sebe sahat nebo vás to rukama nebaví. Nevadí, s vibrátorem nebo třeba s podtlakovým stimulátorem bude objevování zábava! Pravděpodobně budete překvapeni, co o sobě a svém či partnerově těle zjistíte… A pamatujte! Nikdy není pozdě. Málo se o tom mluví, ale masturbace a hračky nejsou jen pro mladé a zdravé lidi. Všichni si zasloužíme rozkoš.

6. Zábava

Co takhle si vzít na procházku do kalhotek malý vibrátor? Nebo partnerovi navléct vibrační kroužek a přes mobil mu pomocí něj dělat dobře, zrovna když sedí na pracovní poradě? Nebo připravit speciální večer, kdy bude jeden z vás ležet spoutaný na posteli se zavázanýma očima, zatímco si s ním ten druhý bude hrát? Zkuste partnera překvapit zcela novou hračkou, kterou dříve ucítí, než uvidí! Pravidelné narušování sexuálního stereotypu je ve vztahu velice důležité.

7. Masáž

Masážní hlavice byly původně určeny ne na klitoris, ale na ztuhlá záda. Takto lze použít jakoukoli silně vibrující pomůcku – po tréninku i dlouhém sezení za počítačem takovou masáž ocení nejen záda, ale také šíje, hýždě nebo lýtka. Neručím ovšem za to, že u těchto partií masáž také skončí.

8. Klidná mysl

Máte za sebou náročný den? Možná byste si rády dopřály orgasmus, ale nechce se vám unavenýma rukama ještě kmitat po klitorisu nebo penisu sem a tam. Sáhněte po inteligentní pomůcce, která udělá všechnu „práci“ za vás! Můžete si jen lehnout a nechat se přivést k dokonalému vyvrcholení. Po takové péči se výborně spí, po ránu vám zase vykouzlí úsměv na tváři a rozpustí obavy z toho, co vás přes den čeká.

9. Must-have před rande

Udělala jste už párkrát špatné rozhodnutí ohledně toho, koho si vezmete do postele? Nebojte, já taky. Abyste se vyhnula neuváženým sexuálním dobrodružstvím, která často končí spíš zklamáním než orgasmem, dopřejte si před rande sex sama se sebou. Projeďte se na grinderu (pomůcka, o kterou se tře vulvou), prožijte dokonalou extázi s jazýčkovým vibrátorem napodobujícím orální sex nebo sáhněte po realistickém dildu s přísavkou. Mohu vám zaručit, že takto uspokojená večer mnohem lépe odhadnete, co opravdu chcete a co ne.

10. Jsou tak krásné!

Občas mám chuť si pořídit hračku jen proto, že je tak krásná. Ještě před pár desítkami let byly ženy rády, když sehnaly funkční vibrátor. Dnes se prodávají mnohdy přímo designové kousky v elegantní černé nebo bílé barvě, osobně miluji ty pastelové. Mám pár pomůcek, které připomínají spíš dekoraci než pomůcku, takže je můžu mít vystavené na poličce, aniž by návštěva pojala „podezření“.

Zdroj:

Autorský text
Instagram: @hrackypodlekacky