Rukolový salát s krůtím masem a třešněmi

Z křehkých krůtích prsou v kombinaci s rukolou a hlávkovým nebo jiným listovým zeleným salátem připravíte příjemný lehký letní oběd nebo večeři.
Z křehkých krůtích prsou v kombinaci s rukolou a hlávkovým nebo jiným listovým zeleným salátem připravíte příjemný lehký letní oběd nebo večeři. A pokud ho doplníte například několika čerstvě natrhanými třešněmi nebo višněmi, bude to opravdu lahoda. 
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

Ingredience:

500 g krůtích prsou
3 lžíce olivového oleje
250 g hlávkového salátu
250 g rukoly
125 g bílého light jogurtu
125 g zakysané nízkotučné smetany
sůl
pepř 

Postup:

Krůtí prsa umyjte, osušte, osolte a opepřete a po obou stranách opečte na rozpáleném oleji, z každé strany zhruba po dobu 5 až 7 minut. Maso pak nechte mírně vychladnout a nakrájejte na větší plátky. V případě potřeby znovu osolte a opepřete.

Salát a rukolu očistěte, opláchněte a hlávkový salát natrhejte na stejné kousky. Vše smíchejte s krůtím masem, jogurtem a smetanou. Opět podle potřeby dochuťte solí a pepřem. Salát ozvláštníte tak, že přidáte několik bobulí třešní. Ještě lépe bude chuťově ladit s višněmi. Milovníci netradičních chutí mohou přidat několik zrnek gránátového jablka.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.