Polentová kaše s rajčaty, paprikami a tymiánem

Připravte si polentovou kaši s rajčaty, paprikami a tymiánem. Podávejte s listovým salátem.
Zdroj: Vladan Krumpl
Máte chuť vyzkoušet nějaký nový recept? Sáhněte při nákupu po kukuřičné mouce a připravte si polentovou kaši. Polenta je velmi populární zejména v Itálii. Podávat ji můžete samostatně nebo jako přílohu k masu či grilované zelenině. Tentokrát jsme si pro vás připravili recept na polentovou kaši smíchanou s restovanou paprikou, sušenými rajčaty a tymiánem. Pokrm doplňte listovým salátem s čerstvými rajčaty přelitým dresinkem z oleje, citronu a medu.

Ingredience:

4 lžíce panenského olivového oleje
200 g paprik různých barev
4 sušená rajčata
200 g rajčat
sůl
1 lžička třtinového cukru
2 snítky čerstvého tymiánu
1 l zeleninového či masového vývaru
200 g polenty
80 g parmazánu
čerstvě mletý pepř

Postup:

Sušená rajčata namočte na 15 minut do hrnku horké vody, aby změkla.

V hlubší pánvi rozehřejte olej, vhoďte papriky nakrájené na proužky a 2 minuty restujte. Přidejte scezená (vodu z nich uchovejte do polenty) a nakrájená sušená rajčata, nakrájená čerstvá rajčata, cukr, sůl a další 2 minuty restujte.

Přidejte ze stonků sedřený tymián a zalijte horkým vývarem. Za stálého míchání přisypte polentu, 2 lžíce strouhaného sýra a vařte cca 5–10 minut do zhoustnutí. Hotovou kaši podávejte posypanou parmazánem a pokapanou olivovým olejem.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.