Pohankovo-rýžový chleba

Chléb z pohanky a rýže je vhodný pro bezlepkovou dietu.
Zdroj: Vladan Krumpl
Dnes si Míša Sedláčková připravila recept pro ty, kterým způsobuje potíže lepek. Zkuste si upéct pohankovo-rýžový chleba, který nezatíží váš organismus. Až vás tenhle bezlepkový chleba přestane bavit, zkuste ho obměnit přidáním malé hrstičky semínek nebo ořechů. Otestujte sezam, slunečnicová semínka nebo nasekané vlašáky.

PRO 8 OSOB:


200 g pohanky kroupy
200 g celozrnné rýže
220 ml vody
4 lžíce jablečného octa
2 lžíce olivového oleje
1 lžička soli
50 g pohankové mouky
1,5 lžíce najemno mletého lněného semínka
1 lžička kypřícího prášku bez fosfátu
1 lžička jedlé sody
½ lžičky mletého kmínu nebo chlebového koření

POSTUP:


Pohanku a rýži namočte ideálně přes noc (minimálně na 8 hodin). Druhý den slijte a propláchněte. Přidejte 220 ml vody, jablečný ocet, olej, sůl a opravdu důkladně rozmixujte na hladké těsto. Nesmí zůstat vetší kousky zrn, jinak by v chlebu po upečení křupaly. Poté lehce vmíchejte ostatní suroviny. Lněné semínko rozemelte v mlýnku na kávu či v mlýnku na obilí. Těsto nalijte do olejem vymazané chlebové formy nebo do formy na biskupský chlebíček. Pečte při 180 °C asi 50–60 minut. Kontrolujte dřevěnou špejlí, je-li chléb upečený. Pokud se na ní zachytává těsto, je chleba třeba ješte chvíli péct. Nakonec chleba vyndejte z trouby a ješte teplý vyklopte z formy. Nechte zcela vychladnout a teprve poté krájejte.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.