Pohankovo-rýžový chleba

Chléb z pohanky a rýže je vhodný pro bezlepkovou dietu.
Dnes si Míša Sedláčková připravila recept pro ty, kterým způsobuje potíže lepek. Zkuste si upéct pohankovo-rýžový chleba, který nezatíží váš organismus. Až vás tenhle bezlepkový chleba přestane bavit, zkuste ho obměnit přidáním malé hrstičky semínek nebo ořechů. Otestujte sezam, slunečnicová semínka nebo nasekané vlašáky.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

PRO 8 OSOB:


200 g pohanky kroupy
200 g celozrnné rýže
220 ml vody
4 lžíce jablečného octa
2 lžíce olivového oleje
1 lžička soli
50 g pohankové mouky
1,5 lžíce najemno mletého lněného semínka
1 lžička kypřícího prášku bez fosfátu
1 lžička jedlé sody
½ lžičky mletého kmínu nebo chlebového koření

POSTUP:


Pohanku a rýži namočte ideálně přes noc (minimálně na 8 hodin). Druhý den slijte a propláchněte. Přidejte 220 ml vody, jablečný ocet, olej, sůl a opravdu důkladně rozmixujte na hladké těsto. Nesmí zůstat vetší kousky zrn, jinak by v chlebu po upečení křupaly. Poté lehce vmíchejte ostatní suroviny. Lněné semínko rozemelte v mlýnku na kávu či v mlýnku na obilí. Těsto nalijte do olejem vymazané chlebové formy nebo do formy na biskupský chlebíček. Pečte při 180 °C asi 50–60 minut. Kontrolujte dřevěnou špejlí, je-li chléb upečený. Pokud se na ní zachytává těsto, je chleba třeba ješte chvíli péct. Nakonec chleba vyndejte z trouby a ješte teplý vyklopte z formy. Nechte zcela vychladnout a teprve poté krájejte.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.