Pikantní červená čočka

Večeře z červené čočky se skvělé hodí v období zimy.
Připravte si k večeři pikantní červenou čočku s kořenovou zeleninou. Recept se skvěle hodí především v období zimy. Zbylo vám trochu směsi? Do druhého dne obvykle zhoustne do takové konzistence, že ji stačí umixovat, a máte pomazánku na chleba.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

PRO 4 OSOBY:


2 stroužky česneku
2 cibule
4 rajčata
300 g mrkve
100 g celeru (nebo pastináku)
2 lžíce tuku (ghí, sezamový olej, olivový olej)
1 lžička garam masaly
½ lžičky sladkého curry
3 bobkové listy
½ lžičky černého kmínu (černuchy)
180 g červené čočky
120 ml vody
120 ml kokosového mléka (například Aroy-D bez chemie)
1 lžička soli, 3 cm zázvoru

POSTUP:


Cibuli a česnek nakrájejte najemno. Rajčata, mrkev a celer nakrájejte na menší kousky. Na tuku orestujte cibuli a česnek dozlatova. Přidejte všechno koření a za stálého míchání ho nechte rozvonět. Hlídejte, aby se nepřipálilo. Přidejte mrkev, celer, rajčata a propláchnutou čočku. Krátce osmahněte, podlijte vodou a kokosovým mlékem. Duste pod pokličkou asi 15 minut, než bude čočka měkká. Případně přilijte vodu. Výsledná konzistence by měla být velmi hustá. Po uvaření směs osolte, vyndejte bobkové listy a vyhoďte je. Třetinu směsi vyjměte a rozmixujte, poté vraťte do hrnce. Dochuťte šťávou vymačkanou z nastrouhaného čerstvého zázvoru. Na talíři můžete ozdobit čerstvým koriandrem.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.